Για εργοδότες
Κωδ:KHRGAth0824
H.R. Generalist
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 20 μέρες
Ημ. ανάρτησης

BSS | Building Solid Success είναι μια δυναμική και ταχέως αναπτυσσόμενη Εταιρεία Συμβούλων που ειδικεύεται στην παροχή εξειδικευμένων επιχειρηματικών συμβουλών και στρατηγικών λύσεων σε ένα ευρύ φάσμα πελατών. Με μια ομάδα αφοσιωμένων επαγγελματιών, στοχεύουμε στην προώθηση της ανάπτυξης και της επιτυχίας των επιχειρήσεων σε διάφορους κλάδους.

Αναζητούμε έναν/μία εξαιρετικό/ή HR Generalist για να ενισχύσει την ομάδα μας και να συμβάλλει στην υποστήριξη του εσωτερικού μας HR, καθώς και στη συμβουλευτική HR προς τους πελάτες μας. Η θέση αυτή προσφέρει ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη και εξέλιξη σε ένα δυναμικό και φιλικό περιβάλλον.

HR Generalist

(Κωδ. Θέσης: KHRGAth0824)

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Recruiting & Talent Acquisition:
    • Διαχείριση της πλήρους διαδικασίας προσλήψεων (από την αναγνώριση αναγκών και τη δημοσίευση αγγελιών έως τη συνέντευξη και την επιλογή υποψηφίων).
    • Δημιουργία και εκτέλεση στρατηγικών προσέλκυσης ταλέντων, συμπεριλαμβανομένης της χρήσης κοινωνικών δικτύων και άλλων σύγχρονων εργαλείων.
    • Συνεργασία με τα τμήματα της Εταιρείας και τους πελάτες για την κατανόηση των αναγκών τους και την εύρεση των κατάλληλων υποψηφίων.
  • Διαχείριση Ανθρώπινου Δυναμικού:
    • Παροχή καθημερινής υποστήριξης στο εσωτερικό HR, συμπεριλαμβανομένων θεμάτων εργατικού δικαίου, αξιολόγησης απόδοσης, και ανάπτυξης εργαζομένων.
    • Συμμετοχή στη δημιουργία και εφαρμογή πολιτικών και διαδικασιών HR που προάγουν τη θετική εταιρική κουλτούρα.
  • Συμβουλευτικές Υπηρεσίες HR:
    • Παροχή συμβουλευτικής στους πελάτες μας σε θέματα HR, όπως στρατηγική διαχείρισης ταλέντων, αναδιοργάνωση, και ανάπτυξη ανθρώπινου δυναμικού.
    • Ανάπτυξη και υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων και σεμιναρίων για τους πελάτες μας.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης σε Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή συναφές αντικείμενο.
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρίας σε ρόλο HR Generalist, με έμφαση στο Recruiting (προϋπηρεσία σε συμβουλευτική HR, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν).
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτή και προφορική).
  • Γνώση των βέλτιστων πρακτικών HR και της σχετικής νομοθεσίας.
  • Ικανότητα χρήσης σύγχρονων εργαλείων και συστημάτων HRIS.
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες, με έμφαση στην αναλυτική σκέψη και την επίλυση προβλημάτων.
  • Ικανότητα εργασίας σε δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον, με αυστηρές προθεσμίες.

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών.
  • Ευκαιρίες συνεχούς εκπαίδευσης και επαγγελματικής ανάπτυξης.
  • Δυνατότητα συνεργασίας με κορυφαίους επαγγελματίες στον χώρο της Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού.
  • Φιλικό και υποστηρικτικό εργασιακό περιβάλλον που προάγει την ομαδικότητα και την καινοτομία.
  • Συμμετοχή σε ενδιαφέροντα και προκλητικά έργα με ποικιλία πελατών.

Αν διαθέτετε το πάθος και την εμπειρία για να ενισχύσετε την ομάδα μας και να συνεισφέρετε στην ανάπτυξη του Ανθρώπινου Δυναμικού τόσο της Eταιρείας μας, όσο και των πελατών μας, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σας.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Η BSS|Building Solid Success είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών. Αντιλαμβανόμαστε τη διαφορετικότητα και δεσμευόμαστε να δημιουργήσουμε ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς για όλους τους εργαζόμενους και τους πελάτες.

#BSSTeam, #Yourpathwaytosuccess

Αθήνα