Για εργοδότες
Κωδ:ITSUPPORT
JUNIOR IT ASSISTAST
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Οι βασικές αρμοδιότητες περιλαμβάνουν ευθύνες όπως :

  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης & βοήθεια στην επίλυση προβλημάτων.
  • Παρακολούθηση της απόδοσης του συστήματος και έγκαιρη παρέμβαση για τη διατήρηση της ομαλής λειτουργίας του (π.χ. server).
  • Μετάβαση στα σημεία για έλεγχο και διόρθωση τεχνικών ζητημάτων.
  • Καθοδήγηση και τεχνική υποστήριξη των χρηστών όταν αυτό είναι απαραίτητο.
  • Υποστήριξη τηλεφωνικού κέντρου και άλλων συσκευών όπως εκτυπωτών.
  • Παροχή απομακρυσμένης βοήθειας σε περίπτωση επείγουσας βλάβης πέραν του τυπικού ωραρίου (9:00-17:30).

Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου Πληροφορικής ή συναφούς ειδικότητας.
  • Τυχόν γνώση πρωτοκόλλων ΤCI/IP, DNS, DHCP,VPNS & VoIP θα συνεκτιμηθούν.
  • Εμπειρία σε Office365.
  • Eπιθυμητή εμπειρία σε VoIP τηλεφωνικά κέντρα.

Παροχές:

  • Ικανοποιητικός μισθός βάσει προσόντων.
  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Δυνατότητες εξέλιξης και συνεχής εκπαίδευση.
  • Μεταφορικό μέσο για τα εταιρικά δρομολόγια κατόπιν συνεννόησης.
Πειραιάς