Για εργοδότες
Μηχανικός Presales ICT Services
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Γενική Διεύθυνση Προϊοντικών Λύσεων, Τόπος απασχόλησης: Αθήνα

Σύντομη περιγραφή:

Μηχανικός Presales για Managed Services, Professional Services, Υποστήριξη συστημάτων, SLAs. Συγγραφή οικονομικών τεχνικών προσφορών και παρουσίαση σε πελάτες ιδιωτικού και τον δημοσίου τομέα.

Καθήκοντα:

  • Συγγραφή και τεκμηρίωση προσφορών σε τεχνικό και οικονομικό επίπεδο για παροχή ολοκληρωμένων υπηρεσιών (Managed, Outsourcing, Support, SLAs)
  • Παρουσίαση των Προσφερόμενων Υπηρεσιών στους πελάτες
  • Καθημερινή Συνεργασία με Πωλήσεις, Τεχνικό και Presales
  • Επικοινωνία με συνεργάτες και κατασκευαστές
  • Παρακολούθηση, εκπαίδευση και διαχείριση key metrics (pipeline and forecast) των Υπηρεσιών των κατασκευαστικών οίκων
  • Συμμετοχή σε σεμινάρια και πιστοποιήσεις από τους συνεργαζόμενους κατασκευαστικούς οίκους

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ στον κλάδο της Πληροφορικής ή/και των Επικοινωνιών