Για εργοδότες
IT Project Manager
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Η ΑΒΚ Solutions Α.Ε. δραστηριοποιείται στον χώρο της πληροφορικής και των επικοινωνιών. Διαθέτει ένα ευρύ φάσμα υπηρεσιών που περιλαμβάνει, μεταξύ άλλων, τον σχεδιασμό, την εγκατάσταση και υποστήριξη ολοκληρωμένων τεχνολογικών λύσεων, τη διαχείριση έργων πληροφορικής, την ανάπτυξη επιχειρηματικού λογισμικού, λύσεις κυβερνο-ασφάλειας καθώς και τεχνολογίες cloud, που απευθύνονται τόσο σε επιχειρήσεις του ιδιωτικού τομέα όσο και σε φορείς και οργανισμούς του δημοσίου τομέα.

Αρμοδιότητες:

Ο υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για τη διαχείριση έργων πληροφορικής εξασφαλίζοντας την επιτυχή υλοποίηση εντός καθορισμένων προθεσμιών και προϋπολογισμού.

  • Σχεδιασμός, οργάνωση και επίβλεψη της εκτέλεσης εργασιών.
  • Σύνταξη και παρακολούθηση παραδοτέων έργων, συμπεριλαμβανομένων των τεχνικών προδιαγραφών.
  • Συντονισμός με ομάδες ανάπτυξης, τεχνικούς και άλλους εμπλεκόμενους φορείς.
  • Διαχείριση χρονοδιαγραμμάτων και προϋπολογισμού έργων.
  • Σύνταξη αναφορών προόδου.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου Πληροφορικής
  • Προϋπηρεσία 3+ έτη (θα προτιμηθεί)
  • Ικανότητα σύνταξης παραδοτέων και ελέγχου τεχνικών προδιαγραφών
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Καλή γνώση Αγγλικών (επίπεδο C2)

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτική εξέλιξης
Μαρούσι