Για εργοδότες
Mobile/IoT Engineer
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Διεύθυνση Εφαρμογών και R&D, Τόπος απασχόλησης: Θεσσαλονίκη

Σύντομη περιγραφή καθηκόντων: Σχεδιασμός, ανάπτυξη και βελτίωση εφαρμογών για κινητά και ΙοΤ Devices (Android, iOS, Raspberry).

Καθήκοντα:

  • Αρχιτεκτονική, ανάπτυξη και παροχή υψηλής ποιότητας εφαρμογών για mobile και IoT devices χρησιμοποιώντας .NET MAUI και άλλες σύγχρονες πλατφόρμες
  • Διασφάλιση της απόδοσης των εφαρμογών σε διάφορες συσκευές και εκδόσεις λειτουργικών συστημάτων
  • Συνεργασία με διατμηματικές ομάδες για την ενσωμάτωση συστημάτων back-end και APIs

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου (ελληνικού ή ξένου Ιδρύματος), με κατεύθυνση Πληροφορική
  • Αποδεδειγμένη επαγγελματική εμπειρία στην ανάπτυξη εφαρμογών για κινητά, ιδανικά με Xamarin Forms και/ή .NET MAUI
  • Πλήρη κατανόηση των αρχών και του σχεδιασμού του UI/UX για κινητά
  • Γνώση C# και HTML5/CSS3
  • Γνώση .NET 5, .NET Framework, Σχεσιακών Βάσεων Δεδομένων, ORMs και design/architectural patterns (π.χ. Model-View-Controller (MVC))
  • Εξοικείωση σε React, και Kubernetes
  • Εμπειρία σε Mobile / IoT Technology frameworks
  • Άριστη γνώση και χειρισμός της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος
  • Εξοικείωση με Azure
  • Γνώση σε CI/CD συστήματα και DevOps πρακτικές
  • Mobile Development σε iOS / Android και σε αντίστοιχες πλατφόρμες (πχ Xcode, React Natvie, Kotlin, Flutter, κ.ά)

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυνατότητα λήψης αποφάσεων
  • Μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα εξυπηρέτησης πελατών

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης
Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία