Για εργοδότες
Κωδ:IT0309
IT Specialist

Η Prince Silvero, με ηγετική θέση στον κλάδο της Αργυροχρυσοχοΐας αναζητά IT Specialist Administrator

Περιγραφή Θέσης:

•    Εγκατάσταση, παραμετροποίηση και συντήρηση των συστημάτων και του δικτύου υπολογιστών της εταιρείας.
•    Παροχή τεχνικής υποστήριξης σε χρήστες για την επίλυση προβλημάτων σχετικών με το hardware, software και δίκτυο.
•    Διαχείριση και διασφάλιση της ασφάλειας των δεδομένων της εταιρείας, συμπεριλαμβανομένων των backup, antivirus, και firewall συστημάτων.
•    Συνεργασία με εξωτερικούς συνεργάτες και παρόχους υπηρεσιών για την επίλυση προβλημάτων ή την υλοποίηση έργων πληροφορικής.

 Προσόντα:

•    Απολυτήριο Τεχνικού Λυκείου κατεύθυνσης πληροφορικής ή αντίστοιχο πτυχίο ΙΕΚ.
•    Επαρκή γνώση των λειτουργικών συστημάτων (Windows, Linux), MS Office, δικτύων           (LAN/WAN) και συστημάτων ασφαλείας (firewalls).
•    Ικανότητα αναγνώρισης, διάγνωσης και επίλυσης τεχνικών προβλημάτων.
•    Επικοινωνιακή δεξιότητα και ικανότητα συνεργασίας με σύνθετες ομάδες εργασίας.