Για εργοδότες
Κωδ:Tsesaloniki_Electronic Engineer
Ηλεκτρονικός
πριν 8 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Η Amco S.A. ιδρύθηκε το 2003 από μια ομάδα έμπειρων και καταρτισμένων στελεχών με σκοπό την παροχή ολοκληρωμένων λύσεων αυτοματισμού υψηλής τεχνολογίας και γενικότερα την υλοποίηση σύνθετων έργων πληροφορικής και επικοινωνιών.   Σταδιακά, από το 2003,  η Amco έχει αποκτήσει ηγετική θέση στην ελληνική αγορά τόσο στα συστήματα έκδοσης εισιτηρίων και πληροφόρησης επιβατών όσο και στα συστήματα πληροφόρησης τεχνολογίας LED. Η εταιρεία έχει παρουσία σε περισσότερες από 10 χώρες και έχει υλοποιήσει με επιτυχία εκατοντάδες έργα για ιδιωτικό και δημόσιο τομέα.

Η εταιρία AMCO ABEE επιθυμεί να προσλάβει:

Οι κύριες αρμοδιότητες και απαιτήσεις για αυτήν τη θέση περιλαμβάνουν:

  1. Υποστήριξη εξοπλισμού: Παροχή τεχνικής υποστήριξης στον ηλεκτρονικό εξοπλισμό της εταιρίας. Ανταπόκριση σε ερωτήσεις και προβλήματα χρηστών, επίλυση τεχνικών προβλημάτων και παροχή κατευθυντήριων οδηγιών.
  2. Διάγνωση και επισκευή: Ανίχνευση και διάγνωση προβλημάτων στον ηλεκτρονικό εξοπλισμό. Επισκευή ή αντικατάσταση ελαττωματικών εξαρτημάτων. Αναβάθμιση εξοπλισμού.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ηλεκτρονικού(ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ) ή άλλου συναφούς αντικειμένου
  • Επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί
  • Χειρισμός Η/Υ και γνώση διαχείρισης δικτύου υπολογιστών
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις(για τους άντρες υποψηφίους)
  • Δυνατότητα ταξιδιών (στην Ελλάδα ή και το Εξωτερικό)

Προσφέρουμε:

  • Πλήρη απασχόληση
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Δυνατότητα εξέλιξης
Θεσσαλονίκη