Για εργοδότες
Κωδ:KPAG 1
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - RECHTSANWALT / LAWYER THESSALONIKI. ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΕ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / STELLENANGEBOT ANWALTSGESELLSCHAFT
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξής μας, αναζητούμε συναδέλφους στην που μοιράζονται τις αξίες και τον τρόπο εργασίας μας.

Στην δικηγορική μας εταιρεία στην ανατολική Θεσσαλονίκη, με έδρα το Αγγελοχώρι (δήμος Θερμαϊκου) εργάζονται δικηγόροι με ενθουσιασμό και χαρά διότι έχουμε δημιουργήσει ένα εργασιακό περιβάλλον που βασίζεται στην επαγγελματική συνεργασία και συλλογικό κλίμα.

Συμβουλεύουμε αλλοδαπές, γερμανικές και διεθνείς εταιρείες στον τομέα του εταιρικού και εμπορικού δικαίου, όπως και ιδιώτες στο δίκαιο ακινήτων και του κληρονομικού δικαίου.

Αναμένουμε επιχειρηματική σκέψη, υψηλό επίπεδο διάθεσης για εργασία και απόλυτο επαγγελματισμό. Η ικανότητα ομαδικής εργασίας, οι κοινωνικές δεξιότητες και η σοβαρή και ευγενική προσέγγιση των πελατών μας με ήθος και επαγγελματικότητα αποτελούν τη βάση της συνεργασίας μας.

Καθήκοντα

διεκπεραίωση υποθέσεων

* kληρονομικoύ και εμπορικού δίκαιου

* δίκαιο ακινήτων, συμβόλαια και έρευνες

* υποθέσεις γενικού αστικόυ δικαίου

Γνώση Γερμανικής γλώσσας επιθυμητή, καλή γνώση Αγγλικών απαραίτητη.

Πλήρως εξοπλησμένη θέση εργασίας σε δικές μας κτιριακές εγκαταστάσεις.

Αποδοχές άνω του μέσου όρου.

Εάν πιστεύετε ότι έχετε τα απαραίτητα προσόντα και πάθος για το επάγγελμά μας, στείλτε μας το βιογραφικό σας μέσω email στη διεύθυνση info@kpag.com .

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το Website μας www.kpag.com DE/ENG/ΕΛ

Μηχανιώνα
πριν 2 μήνες
Με κάποια εμπειρία
Συμβόλαιο / Ελεύθερος επαγγελματίας / Αυτοαπασχολούμενος/η