Για εργοδότες
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

Με περισσότερα από 28 χρόνια λειτουργίας και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον στην περιοχή των Αθηνών μεγάλη δικηγορική εταιρία επιθυμεί να εντάξει στην ομάδα της Δικηγόρο για εσωτερική αποκλειστική συνεργασία. Με κύριο αντικείμενο απασχόλησης το τραπεζικό δίκαιο καθώς και το δίκαιο εκτέλεσης η εταιρία μας αποσκοπεί στην παρόχη οργανωμένων νομικών υπηρεσείων στους πελάτες της.

Οι κύριες αρμοδιότητες θα είναι:

•    Προετοιμασία δικογράφων ή άλλων  νομικών εγγράφων για κάθε δικαστική διαδικασία
•    Εκπροσώπηση πελατών στα εκάστοτε δικαστήρια
•    Συμβουλευτική υποστηρίξη πελατών και εν δυνάμει πελατών για νομικά θέματα
•    Εκπροσώπηση της εταιρείας σε κάθε είδους νομική διαδικασία και αρχή
•    Προετοιμασία και δράσεις  επίλυσης νομικών ζητημάτων που σχετίζονται με νέα προϊόντα και υπηρεσίες

Προσόντα:

  • BSc in Law
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα εκτιμηθεί
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρία ως δικηγόρος σε εσωτερικό νομικό τμήμα
  • Άπαραίτητη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώσεις Η/Υ (MS Office, CRM)
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες, προφορικά και γραπτά
  • Δυνατότητα συμμετοχής και αρμονικής συνεργασίας στα πλαίσια της ομάδας
  • Θα εκτιμηθεί εμπειρία

Παροχές:

•    Ανταγωνιστικές  αποδοχές αναλόγως προσόντων
•    Μπόνους επίτευξης στόχων
•    Προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
•    Συνεχή εκπαίδευση
•    Πλέον 3/3 ασφαλιστικών εισφορών

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Αθήνα
πριν 2 μέρες