Για εργοδότες
Junior Logistics Coordinator
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΑΕ

Θες να εργαστείς κι εσύ σε μία από τις πιο δυναμικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα;

Στη ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Α.Ε. αναπτύσσουμε, εμπορευόμαστε και διακινούμε τα πιο δυνατά brands βιομηχανικών εργαλείων και μηχανημάτων. Τα τελευταία 40 χρόνια κατέχουμε ηγετική θέση στην ελληνική αγορά, ενώ βρισκόμαστε ανάμεσα στις 17 πιο δυναμικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα (Growth Awards 2021). Ταυτόχρονα διαθέτουμε ένα ταχύτατα αναπτυσσόμενο δίκτυο πωλήσεων σε όλη την Ευρώπη, στοχεύοντας να γίνουμε ένας από τους πρωταγωνιστές και στην ευρωπαϊκή αγορά. Για το λόγο αυτό, επενδύουμε συνεχώς στην πρόσληψη και ανάπτυξη νέων στελεχών. Τα τελευταία χρόνια το ανθρώπινο δυναμικό μας σε όλα τα Τμήματα και τις βαθμίδες της εταιρίας αυξάνεται κατά 20% ετησίως. Στο πλαίσιο λοιπόν της διαρκούς ανάπτυξής μας, αναζητούμε τον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση:

(Κωδ. Θέσης: JunLoC)

Αρμοδιότητες:

  • Οργάνωση και διεκπεραίωση παραγγελιών πελατών
  • Έλεγχος και ενημέρωση διαθεσιμότητας προϊόντων
  • Έκδοση παραστατικών
  • Επικοινωνία με πελάτες-προμηθευτές για παραδόσεις προϊόντων
  • Παρακολούθηση και διαχείριση φορτώσεων
  • Διαχείριση & εποπτεία επιστροφών
  • Παρακολούθηση μεταφοράς και διανομής παραγγελιών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης εκπαίδευσης, κατά προτίμηση Logistics, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Λογιστικής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε μεγάλη εταιρεία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση λογισμικού ERP (Entersoft θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν) και λογισμικού WMS
  • Καλή γνώση MS Office (ειδικά Excel)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Διάθεση και ευχέρεια εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Οργανωτικό πνεύμα και συνεργασία στα πλαίσια μίας ομάδας

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεργασία με προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε μια μεγάλη εταιρία ηγετική θέση στον χώρο της, που αναπτύσσεται σταθερά και γρήγορα
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας, αξιοκρατικό που εκτιμώνται και ανταμείβονται όλα τα αξιόλογα στελέχη
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση
Αθήνα