Για εργοδότες
Warehouse Worker
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Περιγραφή Ρόλου

Ο ρόλος συνεισφέρει στη βέλτιστη οργάνωση και διαχείριση των αποθεμάτων της εταιρείας μας, διασφαλίζοντας ότι η ορθή κατηγοριοποίηση και ταξινόμηση των προϊόντων θα συμβάλλει στην επιτάχυνση των εταιρικών διαδικασιών και ως εκ τούτου στην υψηλότερη ικανοποίηση των πελατών μας και τη βελτίωση της αποδοτικότητάς μας.

Αρμοδιότητες

  • Παραλαβή, οργάνωση και διάταξη των αγαθών, διασφάλιση της ποιότητάς τους καθώς και ορθή διανομή/αποστολή τους στα διαφορετικά κανάλια.
  • Επεξεργασία αποθεμάτων προϊόντων αποθήκης.
  • Καταγραφή και παρακολούθηση του επιπέδου αποθεμάτων και των χρόνων και των ροών των ενδοαποστολών.
  • Εκπόνηση συχνών ελέγχων και διατήρηση προτύπων υψηλής ποιότητας στα πλαίσια των διαδικασιών και των κανονισμών της εταιρείας.
  • Τήρηση των πρωτοκόλλων ασφαλείας που αφορούν το τμήμα και το ανθρώπινο δυναμικό του.
  • Επικοινωνία με εσωτερικούς συνεργάτες με σκοπό την άμεση επίλυση ζητημάτων που αφορούν το απόθεμα.

Κύριες Δεξιότητες

  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες.
  • Ικανότητες ανταπόκρισης και υψηλής αποδοτικότητας υπό συνθήκες πίεσης
  • Έφεση στη επίλυση προβλημάτων και ικανότητα αυτόνομης λειτουργίας.

Απαραίτητα προσόντα, δεξιότητες και εμπειρία

  • Απολυτήριο Λυκείου.
  • Εμπειρία τουλάχιστον ενός (1) έτους σε αντίστοιχο ρόλο.
  • Εμπειρία διαχείρισης λογισμικού Warehouse Management System θα προσμετρηθεί ως επιπλέον προσόν.
  • Ικανότητα ανύψωσης βαρέων αντικειμένων.
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες.
  • Δυνατότητα αυτόνομης εργασίας και χειρισμού πολλαπλών έργων.
  • Καλός χειρισμός Η/Υ και γνώση εφαρμογών MS Office.
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.

Ανυπομονούμε να καλωσορίσουμε το επόμενο μέλος της ομάδας μας!

* Όλα τα βιογραφικά που θα ληφθούν θα αποθηκευτούν σε ασφαλή βάση δεδομένων και θα τηρηθούν οι απαραίτητοι κανόνες εμπιστευτικότητας, όπως ορίζονται και από τον νόμο 4624/2019 περί προσωπικών δεδομένων.

** Στα πλαίσια των αξιών που πρεσβεύουμε και ως μέρος της αφοσίωσής μας στην ποικιλομορφία του εργατικού μας δυναμικού, η εταιρείας μας έχει δεσμευτεί στην αποφυγή διακρίσεων χωρίς να λαμβάνει υπόψη στη διαδικασία Προσέλκυσης και Επιλογής καθώς και σε όλες τις λειτουργίες της, τη φυλή, το χρώμα, την εθνική καταγωγή, την εθνικότητα, το φύλο, την αναπηρία, τον σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα φύλου ή τη θρησκεία.

Περιστέρι