Βοηθός Υπεύθυνου Αποθήκης (Warehouse Coordinator) - Ασπρόπυργος
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
1-15
Ηλεκτρονικό εμπόριο
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Ο Warehouse Coordinator θα πρέπει να τηρεί και να βελτιώνει όλες τις διαδικασίες, πρακτικές και ελέγχους, που απαιτούνται για την παραλαβή, τακτοποίηση, χωροταξίκή οργάνωση, αποθήκευση και διακίνηση των προϊόντων της εταιρείας.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Διασφάλιση της έγκαιρης και ορθής εκτέλεσης (picking/checking/packing) και δρομολόγησης - αποστολής των παραγγελιών προς τους πελάτες.
  • Οργάνωση και έλεγχος παραλαβής εμπορευμάτων στην αποθήκη.
  • Χωροταξική οργάνωση και σχεδιασμός.
  • Οργάνωση απογραφών και υποστηρικτικών εργασιών.

Προσόντα και δεξιότητες

  • 2ετής εργασιακή εμπειρία σε σύγχρονη μηχανογραφημένη αποθήκη & διανομή.
  • Συνολική και εις βάθος γνώση των διαδικασιών και λειτουργιών μιας σύγχρονης αποθήκης
  • Τεχνικές γνώσεις Η/Υ, απαραίτητη η γνώση Windows MS Office και Άριστη χρήση internet
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Θετικός χαρακτήρας με θέληση για προσφορά, γνώση και σωστή καθοδήγηση της ομάδας.
  • Αναλυτικές ικανότητες και κατανόηση των αριθμών
  • Ομαδικότητα, οργανωτική αντίληψη και υπευθυνότητα
  • Ικανότητα στην ανάληψη πρωτοβουλιών και την επίλυση προβλημάτων

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, προσαρμοσμένο στα προσόντα του υποψηφίου
  • Δυνατότητες επαγγελματικές εξέλιξης σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη πολυεθνική επιχείρηση
  • Επαγγελματικό και άριστο εργασιακό περιβάλλον.
Ασπρόπυργος