Για εργοδότες
WAREHOUSE MANAGER

Η εταιρεία μας αναζητά να εντάξει στην ομάδα της, δυναμικό συνεργάτη αναλαμβάνοντας το ρόλο του Warehouse Manager

Η θέση αναφέρεται στον CEO της εταιρείας και διοικεί προσωπικό 20 ατόμων. Τομέας ευθύνης του η διοίκηση και η διαχείριση της Αποθήκης. Η επιχείρηση αναζητά ένα συνεργάτη ικανό να εξασφαλίσει την ομαλή λειτουργία όλων των τμημάτων της αποθήκης και την ορθή τήρηση των διαδικασιών. Ο Warehouse Manager θα επιτηρεί τις παραλαβές, την τακτοποίηση , το picking, την τιμολόγηση και το πακετάρισμα αλλά παράλληλα θα είναι υπεύθυνος για την εκπαίδευση, αξιολόγηση και επιβράβευση των εργαζόμενων της αποθήκης.

Προκειμένου να ανταπεξέλθει στις ανάγκες της αποθήκης και να επιτύχει τους στόχους της επιχείρησης θα πρέπει να είναι άτομο που μπορεί αποτελεσματικά να διαχειριστεί πολλές αρμοδιότητες παράλληλα σε ένα δυναμικό περιβάλλον με πιεστικά χρονικά deadlines και να διαθέτει σημαντικές ηγετικές και οργανωτικές δεξιότητες.

Περιγραφή θέσης & Κύρια καθήκοντα:

  • Να αναπτύσσει, να παρακολουθεί και να ελέγχει τη σωστή λειτουργία όλων των επιμέρους τμημάτων με σκοπό όλα τα τμήματα αυτά να λειτουργούν αρμονικά μαζί.
  • Να διαχειρίζεται επιχειρησιακές λειτουργίες, εξασφαλίζοντας την τήρηση των διαδικασιών.
  • Να παρακολουθεί και να ελέγχει την εφαρμογή όλων των διαδικασιών ασφαλείας της αποθήκης.
  • Να διαχειρίζεται το ανθρώπινο δυναμικό της αποθήκης.
  • Να αξιολογεί και να αναθέτει αρμοδιότητες στους υφισταμένους του σύμφωνα με τις ικανότητες και τις δεξιότητές τους.
  • Να ελέγχει και να παρακολουθεί καθημερινά την σωστή τήρηση του αποθέματος (stock).
  • Να είναι υπεύθυνος για την παρακολούθηση του χρόνου παράδοσης των παραγγελιών & για τον συντονισμός των εταιριών διανομής.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε χρόνια σε αντίστοιχη θέση Πλήρη κατανόηση των διαδικασιών της αποθήκης.
  • Άριστη Γνώση χειρισμού και ανάλυσης συστημάτων WMS.
  • Άριστη γνώση Παραλαβής εμπορευμάτων και σωστή ταξινόμηση & διαχείριση αυτών.
  • Διαχείριση παραγγελιών, επεξεργασία / έλεγχος.
  • Επαρκής γνώση Αγγλικών.
  • Αναλυτικές ικανότητες και καλή κατανόηση των αριθμών.
  • Ομαδικότητα - προσαρμοστικότητα - οργάνωση.
  • Συνέπεια, διαθεσιμότητα, διάθεση για οργάνωση και βελτίωση
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Εμπειρία στην εφαρμογή πολιτικών και διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία γραπτή και προφορική .
  • Θετικός χαρακτήρας με θέληση για προσφορά ,γνώση και σωστή καθοδήγηση της ομάδας.

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, η εταιρία μας προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση και επαγγελματική εξέλιξη.
  • Επαγγελματικό και Άριστο εργασιακό περιβάλλον.
  • Επιπλέον Παροχές - laptop , κινητό τηλέφωνο, ομαδική ιδιωτική ασφάλιση.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Ασπρόπυργος
πριν 10 μέρες