Για εργοδότες
Marketing Specialist
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Το Βιολογικό Χωριό, η μεγαλύτερη αμιγώς ελληνική αλυσίδα ειδών υγιεινής διατροφής με 25 καταστήματα σε όλη την Ελλάδα επιθυμεί να προσλάβει για τα κεντρικά της Γραφεία στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας:

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Συμμετοχή στη δημιουργία του ετήσιου πλάνου marketing και μηνιαία παρακολούθηση της υλοποίησης του για την ενίσχυση αποτελεσματικότητας στην αγορά.
  • Υποβολή προτάσεων και ανάπτυξη ιδεών για δημιουργικές καμπάνιες marketing .
  • Διαχείριση και παροχή υποστήριξης στην ανάλυση δεδομένων marketing (αποτελέσματα καμπάνιας, ποσοστά μετατροπής, επισκεψιμότητα κ.λπ.), με στόχο τη διαμόρφωση μελλοντικών στρατηγικών marketing .
  • Υπεύθυνη για την υλοποίηση του visual merchandising και τη δημιουργία όλων των έντυπων υλικών.
  • Παροχή υποστήριξης σε εξερχόμενες ή εισερχόμενες δραστηριότητες marketing, αξιοποιώντας την εξειδίκευση σε διάφορους τομείς (ανάπτυξη και βελτιστοποίηση περιεχομένου, διαφήμιση, δελτία τύπου, σχεδιασμός εκδηλώσεων, ΕΚΕ, κ.λπ.).
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς προμηθευτές για την υλοποίηση εκδηλώσεων και εκστρατειών προώθησης.
  • Σχεδιασμός περιεχομένου, διαχείριση και υλοποίηση πρωτοβουλιών για την προσέλκυση του στοχευόμενου κοινού μέσω των κατάλληλων καναλιών (μέσα κοινωνικής δικτύωσης, email, sms, τηλεόραση, κ.λπ.).
  • Διαχείριση και υποστήριξη του προγράμματος πιστότητας της εταιρείας.
  • Υποστήριξη στη λειτουργία και δημιουργία περιεχομένου για το eshop.
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη των προϊόντων ιδιωτικής ετικέτας μέσω του σχεδιασμού της συσκευασίας και την αύξηση της αναγνωσιμότητάς τους.
  • Παρακολούθηση και ανάλυση ανταγωνισμού και τάσεων της αγοράς.
  • Διαχείριση διοικητικών καθηκόντων του τμήματος marketing.
  • Συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρείας για την άρτια υλοποίηση των εταιρικών στόχων και στρατηγικής.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο BSc/BA στο Marketing, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Επικοινωνίας.
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος Σπουδών σε σχετικό τομέα θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως Marketing Specialist ή σε παρεμφερή θέση.
  • Ενδελεχής κατανόηση των στοιχείων του marketing (συμπεριλαμβανομένων του συμβατικού και του ψηφιακού marketing , όπως SEO / μέσα κοινωνικής δικτύωσης, κ.λπ.) και των μεθόδων έρευνας αγοράς.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στην ανάλυση δεδομένων marketing και στα σχετικά εργαλεία.
  • Άρτιες δεξιότητες χρήσης υπολογιστών, συμπεριλαμβανομένων MS Office, λογισμικού marketing (Adobe Creative Suite και CRM) και των σχετικών εφαρμογών (εργαλεία ανάλυσης ιστού, Google Adwords, Google Analytics, κ.λπ.)
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και γραπτού λόγου
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Οργανωτικότητα και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων με προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Δημιουργικότητα και καινοτομία
  • Αναλυτική σκέψη και άριστες δεξιότητες ποσοτικής ανάλυσης
  • Προσαρμοστικότητα και ομαδικό πνεύμα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Πρόγραμμα εκπαίδευσης
  • Ιδιωτική Ασφάλιση

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Αθήνα