Για εργοδότες
Marketing Specialist

Ο όμιλος εταιρειών ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε. πρωτοπόρος στον χώρο των Μηχανημάτων Έργου στην Ελλάδα, αναζητά να προσλάβει στην Αθήνα Marketing Specialist.

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Ανανέωση και διαχείριση του εταιρικού website
  • Ανανέωση του brochure της εταιρείας
  • Δημιουργία database πελατών σε συνεργασία με τμήμα πωλήσεων
  • Προγραμματισμός & κοινοποίηση περιεχομένου σε social media
  • Δημιουργία Newsletters
  • Ανάλυση απόδοσης των καμπανιών και προτάσεις βελτιστοποίησης
  • Αναζήτηση και ανάλυση keywords για στοχεύσεις
  • Δημιουργία και παρουσίαση μηνιαίων στατιστικών
  • Παρακολούθηση ενεργειών ανταγωνισμού
  • Συμβουλευτικές ενέργειες στο Digital Marketing άλλων εταιρειών του ομίλου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εξειδίκευση σε digital marketing / διαχείριση social media
  • Πτυχίο σχολής σε κατεύθυνση Marketing ή σχετικού πεδίου
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία 3 έτη σε ανάλογη θέση
  • Άριστη γνώση, Meta ads / Google ads, Mailchimp, Instagram, Linkedin.
  • Ικανότητα άριστης επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Δημιουργικότητα και εμπορική αντίληψη
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση google analytics
  • Γνώση σουίτας γραφικών και επεξεργασίας εικόνων
  • Εμπειρία σε Email marketing

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαίρετο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση
Αθήνα
πριν 17 μέρες