Για εργοδότες
Κωδ:κωδ. θέσης: MCD2D
Marketing Director

Η Dress2Undress, μια καινοτόμος εμπορική επιχείρηση που δραστηριοποιείται στον τομέα της ένδυσης, αναζητά έναν εμπνευσμένο και δημιουργικό Marketing Director για να ενισχύσει τη στρατηγική μας με στόχο την ανάπτυξη της εταιρείας μας.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη και εκτέλεση στρατηγικών marketing που θα ενισχύσουν την εικόνα και την απήχηση της εταιρείας στην αγορά.
  • Δημιουργία και διαχείριση καινοτόμων καμπανιών προώθησης προϊόντων σε όλα τα ψηφιακά κανάλια, με έμφαση στα social media.
  • Συνεργασία με την CEO για την αξιοποίηση της επιρροής της και τη βελτιστοποίηση της παρουσίας της εταιρείας στα social media.
  • Ανάλυση αγορών, τάσεων και ανταγωνισμού για την ανάπτυξη στοχευμένων στρατηγικών προώθησης.
  • Διαχείριση του marketing budget και παρακολούθηση της απόδοσης των καμπανιών με δεδομένα και KPI.
  • Στρατηγική e-shop: Ανάπτυξη και βελτιστοποίηση της online παρουσίας μέσω του e-shop για την αύξηση των πωλήσεων και της εμπειρίας των πελατών.
  • Omni-channel στρατηγική: Σχεδίαση και υλοποίηση μιας ολιστικής προσέγγισης που θα συνδυάζει τα φυσικά καταστήματα και την online διάθεση, προσφέροντας μια ενιαία εμπειρία στους καταναλωτές.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο σε Marketing, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σχετικό τομέα.
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια εμπειρίας σε ρόλο marketing, με τουλάχιστον 2 χρόνια σε διευθυντική θέση, κατά προτίμηση στον τομέα της μόδας.
  • Εμπειρία στη χρήση social media για εμπορικούς σκοπούς και κατανόηση των τάσεων της ψηφιακής αγοράς.
  • Δημιουργικότητα, στρατηγική σκέψη και ικανότητα να επηρεάζετε μέσω περιεχομένου.
  • Αποτελεσματικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες.

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικός μισθός και παροχές.
  • Ευκαιρίες για προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη.
  • Δημιουργικό και υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας.
Νέα Χαλκηδόνα
πριν 11 μέρες
Με μεγάλη εμπειρία