Για εργοδότες
Graphic Designer / Γραφίστας

Κύρια Καθήκοντα:

  • Σχεδιασμός εντύπων και καταλόγων (σε έντυπη και ψηφιακή μορφή)
  • Σχεδιασμός συσκευασιών προϊόντων
  • Σχεδιασμός γραφικών με βάση guidelines και brand identity
  • Σχεδιασμός POP υλικών (σήμανση καταστημάτων, κλπ)
  • Δημιουργία γραφικών για digital ενέργειες (social media, websites, newsletters etc)
  • Άριστη γνώση κλείσιμο τελικής μακέτας.
  • Έλεγχος και προετοιμασία τελικών υλικών προς εκτύπωση.
  • Επεξεργασία και βελτιστοποίηση φωτογραφιών

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σχετικού αντικειμένου
  • Τουλάχιστον 3-5 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε διαφημιστική εταιρεία ή τμήμα marketing εμπορικής επιχείρησης, με αποδεδειγμένο portfolio.
  • Άριστη γνώση Adobe Suite (InDesign, Photoshop, Illustrator κ.λπ.)
  • Πολύ καλή γνώση MS Office (Word, Excel, Outlook)
  • Προχωρημένες γνώσεις τελικής μακέτας.
  • Εμπειρία στη δημιουργία προϊοντικών καταλόγων και φυλλαδίων.
  • Ικανότητα τήρησης προθεσμιών και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Εμπειρία στη φωτογραφία και βίντεο προϊόντων θα ληφθεί υπόψη.
  • Ομαδικό πνεύμα και υπευθυνότητα
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές:

  • Πλήρης απασχόληση με προοπτικές εξέλιξης
  • Σύγχρονο και σταθερό εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές

Ενδιαφέρεστε; Στείλτε μας το βιογραφικό σας και το portfolio σας για να γνωρίσουμε καλύτερα τη δουλειά σας!

Μαρκόπουλο Μεσογαίας
πριν 12 μέρες