Για εργοδότες
Υπάλληλος Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών
πριν 15 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Ελληνική εταιρία, Ομίλου Φαρμακευτικών Επιχειρήσεων, με αντικείμενο την πώληση, προώθηση και διανομή φαρμακευτικών και παραφαρμακευτικών προϊόντων, ενδιαφέρεται άμεσα να προσλάβει Υπάλληλο για το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στην έδρα της στο Περιστέρι.

Καθήκοντα θέσης:

  • Τηλεφωνική Εξυπηρέτηση -μέσω εισερχόμενων & εξερχομένων κλήσεων - σε «προσωπικό» πελατολόγιο, με σκοπό την εξυπηρέτηση των καθημερινών αναγκών των πελατών και την ενημέρωση τους για τις τρέχουσες εταιρικές προσφορές.
  • Καταγραφή πληροφοριών, παραπόνων ή υποδείξεων των πελατών με στόχο τη συνεχή βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών.
  • Διατήρηση σχέσης εμπιστοσύνης και καλής συνεργασίας - βασισμένων σε μια πελατοκεντρική προσέγγιση και προσωπική επικοινωνία - με τον εκάστοτε πελάτη.
  • Ευθεία συνεργασία με το Τμήμα Προμηθειών/Αγορών, με στόχο την άμεση ενημέρωση/κάλυψη των αναγκών του πελάτη  σε ειδικά φαρμακευτικά ή παραφαρμακευτικά προϊόντα, καθώς και στην επεξήγηση ερωτήσεων που αφορούν σε ειδικά προϊόντα.

Απαραίτητα Προσόντα :

  • Εμπειρία – τουλάχιστον 2 ετών - στον χώρο της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης σε Φαρμακαποθήκη
  • Εξοικείωση με τη χρήση Η/Υ
  • Αρίστη γνώση τυφλού συστήματος δακτυλογράφησης
  • Απολυτήριο Λυκείου ή άλλο ομότιμο πτυχίο
  • Ικανότητα διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών, ιεράρχησης προτεραιοτήτων και εναρμονισμού σε ένα περιβάλλον γρήγορων ρυθμών & υψηλών στόχων
  • Ισχυρή εστίαση στις ανάγκες των πελατών και κατανόηση του τρόπου συμπεριφοράς τους.
  • Eπικοινωνιακές δεξιότητες & ενεργητική ακρόαση για τη διάγνωση και επίλυση τυχόν προβλημάτων

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Μόνιμη συνεργασία
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές Εξέλιξης
  • Συνεχή Κατάρτιση

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις προϋποθέσεις μπορούν να στείλουν Βιογραφικό Σημείωμα στο email: info@papharm.gr , Y/O κας Z. Σακαλάκη.

Περιστέρι