Για εργοδότες
Νοσηλεύτρια

Ζητείται Νοσηλεύτρια για ιατρεία αισθητικής ιατρικής και πλαστικής χειρουργικής στην Αθήνα (κεντρο) και στη Γλυφάδα.
Η θέση εργασίας είναι κατα προτίμηση πλήρους 8ωρης απασχόλησης.

Αρμοδιότητες
•    Βοήθεια στον πλαστικό χειρουργό κατά τις συνεδρίες, τις ιατρικές/χειρουργικές διαδικασίες και τη μετεγχειρητική φροντίδα.
•    Προετοιμασία των ασθενών/πελατών, όταν πρόκειται για ιατρική διαδικασία και διασφάλιση όλων των απαραίτητων εγγράφων, όπου, αυτό, είναι απαραίτητο.
•    Παρακολούθηση των ασθενών κατά τη διάρκεια των ιατρικών διαδικασιών, διασφαλίζοντας την άνεσή και την ασφάλειά τους.
•    Παροχή οδηγιών και υποστήριξης στους ασθενείς/πελάτες.
•    Διαχείριση του εξοπλισμού και των προμηθειών, εξασφαλίζοντας την κατάλληλη αποστείρωση και οργάνωση.
•    Συνεργασία με την ομάδα για τη διατήρηση ενός καθαρού και ασφαλούς περιβάλλοντος λειτουργίας.
•    Διατήρηση λεπτομερών αρχείων των ασθενών.

Απαραίτητα Προσόντα
•    Πτυχίο ΑΕΙ, ΑΤΕΙ ΙΕΚ και πιστοποίηση από Δημόσιο ή Ιδιωτικό Φορέα
•    Πιστοποιητικό υγείας
•    Καλή γνώση των Νοσηλευτικών Αρχών
•    Ελάχιστη προϋπηρεσία 1 έτους σε αντίστοιχη θέση εργασίας
•    Εμπειρία στη χρήση Διοδικού Laser αποτρίχωσης και στη χρήση RF Fractional
•    Εμπειρία στην αιμοληψία για χρήση PRP
•    Εμπειρία στην εφαρμογή ενέσιμων μεσοθεραπειών προσώπου και σώματος.
•    Εμπειρία σε άλλες αισθητικές θεραπείες θα συνεκτιμηθεί
•    Πολύ καλή γνώση Η/Υ
•    Πιστοποιημένη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (επίπεδο τουλάχιστον Lower)
•    Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και ανθρώπινων σχέσεων
•    Οργανωτικό ήτα, Συνέπεια και Υπευθυνότητα
•    Εχεμύθεια
•    Προσεγμένη εμφάνιση και επαγγελματική συμπεριφορά
•    Όρεξη και διάθεση για εργασία στον τομέα ομορφιάς και ιατρικής αισθητικής

Παροχές
•    Μισθός αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
•    Bonus
•    Ασφάλιση
•    Ευκαιρίες εξέλιξης
•    Συνεχής εκπαίδευση

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Νοσηλεύτρια
Αθήνα
πριν 14 μέρες
Με κάποια εμπειρία
Πλήρης απασχόληση / Μερική απασχόληση