Για εργοδότες
Job Header Image
24/7 Call Center Operator
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Η G4S Telematix είναι μέλος του Παγκόσμιου Ομίλου G4S & Allied Universal - της κορυφαίας εταιρείας ασφάλειας στον κόσμο, με περισσότερα από 20 χρόνια εμπειρίας στην παροχή υπηρεσιών Εποπτείας & Απόκρισης. Οι λύσεις μας συνδυάζουν προηγμένη τεχνολογία εντοπισμού και ανίχνευσης με πλατφόρμα λογισμικού και το 24/7 Επιχειρησιακό Κέντρο Ασφαλείας μας για να παρέχουν υπηρεσίες στους τομείς της Εφοδιαστικής Αλυσίδας, της Αυτοκινητοβιομηχανίας και της Ασφάλειας των Ανθρώπων.

                                               Αναφέρεται σε: Control Tower Manager

                                            Τοποθεσία: Μεταμόρφωση, Αθήνα, Ελλάδα

Αναζητάτε μια δυναμική καριέρα σε έναν τομέα που συνδυάζει την τεχνολογία και την ασφάλεια; Θέλετε να εργαστείτε σε ένα περιβάλλον που προωθεί την επαγγελματική εξέλιξη και την καινοτομία; Τότε η θέση στο 24/7 Επιχειρησιακό Κέντρο Ασφαλείας της εταιρείας μας είναι για εσάς! Ως 24/7 Call Center Operator, θα είστε στην καρδιά των επιχειρησιακών μας διαδικασιών, προσφέροντας κρίσιμες υπηρεσίες σε πελάτες μας σε όλη την Ευρώπη

Βασικές ευθύνες και αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση Συναγερμών/Σημάτων: Επαλήθευση εισερχόμενων συναγερμών/σημάτων και γρήγορη ανταπόκριση χρησιμοποιώντας προηγμένη ψηφιακή υποδομή.

  • Συνεργασία με Αρχές: Στενή συνεργασία με την αστυνομία και άλλες υπηρεσίες ασφάλειας και άμεσης ανταπόκρισης.

  • Συνεργασία με το διεθνές δίκτυο Επιχειρησιακών Κέντρων Ασφαλείας. Ενεργοποίηση του δικτύου συνεργατών για την παροχή υπηρεσιών σε όλη την Ευρώπη.

  • Επαγγελματική Επικοινωνία: Παροχή άμεσων και συγκεκριμένων πληροφοριών στους πελάτες μας (εσωτερικού και εξωτερικού) και τις υπηρεσίες άμεσης ανταπόκρισης.

  • Καταγραφή Δεδομένων: Σαφής και ακριβής καταγραφή όλων των γεγονότων και ενεργειών.

  • Συμμόρφωση με Διαδικασίες: Τήρηση των εσωτερικών διαδικασιών για την αποτελεσματική ανταπόκριση σε συναγερμούς.

  • Διασφάλιση Ακεραιότητας: Προστασία της εμπιστευτικότητας και ακρίβειας των πληροφοριών που αποκτούνται κατά τη διάρκεια της εργασίας.

Επιθυμητά Προσόντα

  • Εμπειρία σε Επιχειρησιακά Κέντρα Αφαλείας ή Call Center είναι επιθυμητή.

  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας. Επιπλέον ευρωπαϊκές γλώσσες θα θεωρηθούν προσόν.

  • Δεξιότητες Η/Υ.

  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες (24/7/365).

  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και κατανόηση της τεχνολογίας.

  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους)

  • Οι πιθανοί υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν προσωπικό μέσο μεταφοράς για τη μετάβαση στον χώρο εργασίας.

Προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών: Ελκυστικός μισθός, μηνιαίο μπόνους παραγωγικότητας και ιδιωτική ασφάλιση υγείας.

  • Ευκαιρίες Καριέρας: Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν αναπτυσσόμενο τομέα.

  • Συνεχής Εκπαίδευση: Πρόσβαση σε εκπαιδευτικά προγράμματα και νέες τεχνολογίες, με στόχο την ανάπτυξη των δεξιοτήτων σας.

  • Εξαιρετικό Περιβάλλον Εργασίας: Ένα υποστηρικτικό και φιλικό εργασιακό περιβάλλον που προάγει τη συνεργασία και την καινοτομία.

Αν ενδιαφέρεστε να γίνετε μέλος μιας εταιρείας που εκτιμά την αφοσίωση και την καινοτομία, στείλτε το βιογραφικό σας!

Μεταμόρφωση