Για εργοδότες
Job Header Image
Κωδ:ESG PR CSR
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ESG – PR – CSR
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Περιγραφή θέσης – Αρμοδιότητες:

  • Γενική υποστήριξη σε θέματα ESG & Δημοσίων Σχέσεων.
  • Συμμετοχή και υποστήριξη στην εκτέλεση του εταιρικού πλάνο ESG.
  • Συμμετοχή σε ομάδες εργασίας και συνεργασία με διάφορα τμήματα για την ενσωμάτωση των εκτιμήσεων ESG στον συνολικό επιχειρηματικό σχεδιασμό.
  • Παρακολούθηση βασικών δεικτών απόδοσης (KPIs) και μετρήσεων για την παρακολούθηση των επιδόσεων ESG.
  • Υποστήριξη στη διασφάλιση της ευθυγράμμισης με τις κανονιστικές απαιτήσεις και τις βέλτιστες πρακτικές του κλάδου
  • Συμμετοχή στην υποβολή εκθέσεων σχετικά με τις επιδόσεις ESG.
  • Προετοιμασία παρουσιάσεων και υλικού εταιρικής επικοινωνίας.
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό και στην υλοποίηση δράσεων του προγράμματος εταιρικής κοινωνικής ευθύνης.

Απαιτούμενα προσόντα:

  1. Πτυχίο ΑΕΙ και επιθυμητό Μεταπτυχιακό.
  2. Επιθυμητή εκπαίδευση και προϋπηρεσία σε θέματα βιώσιμης ανάπτυξης ESG.
  3. Άριστη χρήση MS Office και εργαλείων ανάλυσης δεδομένων και διαχείρισης βάσεων δεδομένων.
  4. Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  5. Κατανόηση των περιβαλλοντικών, κοινωνικών ζητημάτων και ζητημάτων διακυβέρνησης.

Απαιτούμενες δεξιότητες:

  1. Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας (γραπτές και προφορικές).
  2. Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας και εμπειρία στη συνεργασία με δια τμηματικές ομάδες και εξωτερικούς εταίρους.
  3. Εχεμύθεια και υπευθυνότητα.
  4. Εξαιρετικές οργανωτικές και αναλυτικές ικανότητες.
  5. Ικανότητα διαχείρισης κρίσεων.
  6. Άριστες δεξιότητες παρουσιάσεων.

Τι σου προσφέρουμε;

  • Προγράμματα εκπαίδευσης και κατάρτισης, για να είσαι πάντα μπροστά από τις εξελίξεις του κλάδου.
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη & συνταξιοδοτικό πρόγραμμα.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών.
  • Φιλικό & δυναμικό περιβάλλον εργασίας.
Κηφισιά
πριν 2 μήνες