Για εργοδότες
ΔΙΑΚΑΝΟΝΙΣΤΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
51-100
Ασφαλιστικός Κλάδος
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Θέση διακανονιστή στο τμήμα αποζημιώσεων της εταιρείας Insurance Beat AE

Περιγραφή Θέσης

· Εξυπηρέτηση πελατολογίου / συνεργατών τμήματος ζημιών

· Διαχείριση Ασφαλιστικών Εργασιών

· Διαχείριση αποζημιώσεων υλικών ζημιών και εμπειρία στο διακανονισμό υποθέσεων φιλικού διακανονισμού

· Διαχείριση επανεισπράξεων

Απαραίτητα Προσόντα

· Εμπειρία στην διαχείριση θεμάτων τμήματος αποζημιώσεων τουλάχιστον 4 ετών

· Ασφαλιστική πιστοποίηση / Κάτοχος πιστοποίησης ασφαλιστικού πράκτορα από τη Τράπεζα της Ελλάδος

· Πολύ καλή γνώση στη προφορική και γραπτή χρήση της Αγγλικής γλώσσας

· Πολύ καλή γνώση MS Office

· Εξοικείωση με την διαχείριση ηλεκτρονικού αρχείου και καταχώρηση δεδομένων

· Άριστη γνώση και εμπειρία στο διακανονισμό υποθέσεων αποζημιώσεων υλικών ζημιών και φιλικού διακανονισμού

· Δυνατότητα πολύ καλής επικοινωνίας με συνεργάτες/πελάτες

Προσφέρονται

· 5ημερη απασχόληση (full time)

· Υψηλές μηνιαίες αποδοχές με βάση τα προσόντα και τα έτη εμπειρίας στο κλάδο, ασφάλιση IKA και επικουρική ασφάλιση στο ΤΕΑΕΠΑΕ

· Ιδιωτική Ασφάλιση Ατυχημάτων & Νοσοκομειακής Περίθαλψης

· Συνεχή εξέλιξη και επιμόρφωση

· Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον

· Συμμετοχή σε εκπαιδευτικά προγράμματα

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων, το Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού της InsuranceBeat, θα επικοινωνήσει με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν τα βιογραφικά τους στο hr@insurancebeat.gr

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Νέα Σμύρνη
Με μεγάλη εμπειρία