Για εργοδότες
Job Header Image
Τεχνικός Αυτοματησμών & Οργάνων
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Στη Metlen Energy & Metals, είμαστε καταλύτες για ένα βιώσιμο μέλλον, οδηγώντας τη μετάβαση στην πράσινη ενέργεια με καινοτόμες λύσεις και αποτελώντας ταυτόχρονα σημείο αναφοράς για την ανταγωνιστική πράσινη μεταλλουργία. Η παγκόσμια παρουσία μας καλύπτει δύο επιχειρηματικούς τομείς: Ενέργεια και Μεταλλουργία. Με ενοποιημένο ετήσιο κύκλο εργασιών ύψους 6,3 δισεκατομμυρίων ευρώ και εργατικό δυναμικό άνω των 5.500 αφοσιωμένων ατόμων, τροφοδοτούμε την επιτυχία μέσω της τεχνολογίας αιχμής και των ποικίλων ταλέντων.

Δεσμευόμαστε να αγκαλιάζουμε νέες τεχνολογίες αιχμής και εξελίξεις, που μας ωθούν προς ένα καθαρότερο, φωτεινότερο αύριο. Το θετικό μας αποτύπωμα εκτείνεται σε πέντε ηπείρους, αφήνοντας έναν διαρκή αντίκτυπο.

Αυτήν τη στιγμή αναζητούμε έναν ταλαντούχο Τεχνικό Αυτοματισμών και οργάνων για να ενταχθεί στην ομάδα Συντήρησης στο Ενεργειακό Κέντρο Κορίνθου (Κόρινθος Power).

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Εφαρμογή προγραμματισμένων και επεμβατικών εργασιών ηλεκτρολογικής συντήρησης υπό τις οδηγίες του υπεύθυνου Διπλωματούχου Μηχανικού.

  • Ελέγχος και ασφαλής απομόνωση εργοστασιακού εξοπλισμού για την εκτέλεση εργασίας, εφαρμογή αντίστοιχων προγραμμάτων.

  • Διαχείριση των αποθεμάτων ηλεκτρολογικών ανταλλακτικών και ανταλλακτικών αυτοματισμού, προτείνοντας την απαραίτητη προμήθεια.

  • Διαχείριση του βιομηχανικού λογισμικού και επίλυση καθημερινών προβλημάτων στον ενεργειακό σταθμό.

  • Τήρηση του κανονιστικού πλαισίου για την προστασία των προσωπικών δεδομένων (GDPR) και των πολιτικών της MYTILINEOS.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΤΕΙ Αυτοματισμού ή ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου/ Ηλεκτρονικού/ Αυτοματιστή .

  • Άδεια Αυτοματιστή.

  • Εμπειρία σε Σταθμούς Παραγωγής Ηλεκτρικής Ενέργειας και εξοπλισμούς Υψηλής-Μέσης-Χαμηλής Τάσης.

  • Εμπειρία σε Inverters και Ηλεκτρονικά Ισχύος.

  • Βασικές γνώσεις SAP θα θεωρηθούν επιπρόσθετο προσόν.

  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και κριτική σκέψη.

Παροχές:

  • Ιδιωτική Ασφάλιση Ζωής και Υγείας.

  • Διατακτικές Σίτισης.

  • Προνομιακό οικιακό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.

  • Πλάνο συνταξιοδότησης.

  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης.

Ακολουθήστε μας στο LinkedIn και μείνετε ενημερωμένοι για τα τελευταία νέα μας

Σεβόμαστε τα προσωπικά σας δεδομένα. Όλες οι προσωπικές πληροφορίες στην αίτησή σας και το βιογραφικό σας σημείωμα θα παραμείνουν αυστηρά εμπιστευτικές.

Στη Metlen Energy & Metals είμαστε υπερήφανοι που είμαστε εργοδότης ίσων ευκαιριών. Οι αποφάσεις πρόσληψής μας βασίζονται αποκλειστικά στα προσόντα, την αξία και τις επιχειρηματικές ανάγκες. Προσλαμβάνουμε, απασχολούμε, εκπαιδεύουμε και προάγουμε άτομα χωρίς να λαμβάνουμε υπόψη τη φυλή, το χρώμα, τη θρησκεία, την αναπηρία, το φύλο, τον σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα φύλου, την εθνική καταγωγή, την ηλικία, τα γενετικά χαρακτηριστικά ή οποιαδήποτε άλλη προστατευόμενη κατάσταση. Δέσμευσή μας είναι να διατηρήσουμε ένα εργατικό δυναμικό χωρίς αποκλεισμούς και με ποικιλία, όπου όλοι έχουν την ευκαιρία να επιτύχουν.

Κόρινθος
πριν ένα μήνα