Για εργοδότες
PRODUCTION ENGINEER
ΘήβαΤοποθεσία
Θήβα
πριν 15 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Η VIKING LIFE-SAVING GROUP  είναι πολυεθνική εταιρεία με περισσότερα από 60 χρόνια καινοτομίας και ηγετικής θέσης στην Ναυτιλία. Η εταιρεία απασχολεί πάνω από 2.800 εργαζόμενους σε περισσότερες από 30 χώρες. Το παράρτημα της εταιρείας στην Ελλάδα η ‘VIKING NORSAFE LIFE-SAVING EQUIPMENT HELLAS S.M S.A’ που εδρεύει έξω από την Θήβα αναζητά μηχανικό παραγωγής για να ενταχθεί στο δυναμικό της εταιρείας.

Η θέση αναφέρεται στον Διευθυντή Εργοστασίου.

Τα κύρια καθήκοντα εργασίας περιλαμβάνουν τα ακόλουθα:

  • Εκτέλεση τεχνικών εργασιών εντός των έργων και των στόχων της εταιρείας.
  • Δημιουργία και αναθεώρηση Bill of Materials στο ERP βάσει σχεδίων, προδιαγραφών προϊόντος και συμβολαίου.
  • Αλληλεπίδραση με την παραγωγή για τον εντοπισμό των αναγκών και την παροχή βοήθειας/καθοδήγησης.
  • Τεχνικές εργασίες ανάλογα με τις ανάγκες του τμήματος.

Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Μηχανολόγων ή Ναυτικών ή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών.
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτές & λεκτικές δεξιότητες).
  • Άριστη γνώση MS Office.

Δεξιότητες

  • Υπεύθυνο άτομο με ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών με βάση τα προσόντα και την εμπειρία.
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης υγείας για τον εργαζόμενο με δυνατότητα ένταξης και μελών της οικογένειάς του.
  • Πολυεθνικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2262307882

Θήβα