Για εργοδότες
Υπεύθυνος/η Βιβλιοθήκης
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Το Mediterranean College – Athens Campus αναζητά να προσλάβει

Υπεύθυνο/η Βιβλιοθήκης

(κωδικός θέσης: LIB_24_ATH)

Περιγραφή θέσης:

Στελέχωση Κεντρικής Βιβλιοθήκης Mediterranean College – Athens Campus. Εξυπηρέτηση, καθοδήγηση & εκπαίδευση χρηστών. Έρευνα & αξιολόγηση αναγκών. Προσφορές & προμήθειες. Ανάπτυξη συλλογής & υπηρεσιών βιβλιοθήκης.

Ωράριο:

Καθημερινή (Δευτέρα - Παρασκευή) απασχόληση (11.00-18.30 ή 11.00-19.30) & 12 Σάββατα/ έτος (10.00-14.00).

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πανεπιστημιακός τίτλος σπουδών στη Βιβλιοθηκονομία
  • Άριστος χειρισμός ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, σε προφορικό & γραπτό επίπεδο
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ – Outlook, MS Office
  • Τριετής εργασιακή εμπειρία σε περιβάλλον βιβλιοθήκης
  • Δεξιότητες επικοινωνίας & παρουσίασης σε κοινό
  • Οργανωτικές & διοικητικές ικανότητες

Το Mediterranean College προσφέρει:

  • Συνεχή εκπαίδευση & ανάπτυξη του προσωπικού του
  • Ευχάριστο & δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης σε πολλαπλά επίπεδα
Αθήνα