Για εργοδότες
Τεχνικός Σύμβουλος / Μηχανικός Περιβάλλοντος
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Στην ομάδα του kariera.gr | Hiring Solutions, αξιοποιούμε την πλούσια γνώση μας στην στελέχωση θέσεων εργασίας που καλύπτουν όλα τα επίπεδα - μεσαίες και υψηλού επιπέδου. Κατανοούμε το ποικίλο τοπίο των επαγγελματικών ευκαιριών και προσαρμόζουμε την προσέγγισή μας για να ανταποκρίνεται στις μοναδικές σας δεξιότητες και φιλοδοξίες.

Στην ομάδα του kariera.gr | Hiring Solutions κάθε επαγγελματική σας κίνηση είναι ένα βήμα προς την αριστεία. Επιλέξτε μας ως τον καταλύτη της επιτυχίας σας, και ας σχεδιάσουμε μαζί το μέλλον σας.

Η ομάδα Hiring Solutions του kariera.gr αναζητά για λογαριασμό της εταιρείας Combatt, εταιρείας μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα που ειδικεύεται στην εναλλακτική διαχείριση αποβλήτων συσσωρευτών (μπαταριών) από οχήματα και βιομηχανίες, έναν Τεχνικό Σύμβουλο.

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Διαχείριση τεχνικών θεμάτων που αφορούν την εναλλακτική διαχείριση αποβλήτων συσσωρευτών.
  • Ανάπτυξη και διεύρυνση δικτύου συνεργατών στον τομέα της ανακύκλωσης.
  • Έλεγχος τήρησης των περιβαλλοντικών όρων και προδιαγραφών σε συνεργαζόμενες εταιρείες.
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή διαδικασιών εποπτείας και περιβαλλοντικού ελέγχου για συνεργαζόμενες εταιρείες διαχείρισης αποβλήτων.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Ανώτατης Σχολής Χημικού Μηχανικού / Μηχανικού Περιβάλλοντος ή άλλο συναφές πεδίο.
  • Προϋπηρεσία 2-5 έτη κατά προτίμηση σε διαχείριση αποβλήτων ή/και περιβαλλοντικές μελέτες, με δυνατότητα εξέτασης εμπειρίας σε συναφείς τομείς.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ & εφαρμογών γραφείου.
  • Γνώση διαδικασιών αδειοδότησης έργων.
  • Γνώση Περιβαλλοντικής Νομοθεσίας.
  • Γνώση Περιβαλλοντικών Πιστοποιήσεων (π.χ. ISO 14001).

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Bonus scheme.
  • Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.
  • Προοπτικές εξέλιξης.

#hiringsolutionsisrecruiting

Αθήνα