Για εργοδότες
Ψυχολόγος - Εκπαιδευτικός Σύμβουλος
Ο Εκπαιδευτικός μας Όμιλος αποτελεί έναν από τους πιο αναγνωρισμένους και επιτυχημένους χώρους στον κλάδο της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Σκοπός του ομίλου μας είναι να προσφέρει υψηλής ποιότητας εκπαιδευτικές υπηρεσίες με στόχο την ουσιαστική βελτίωση της απόδοσης κάθε μαθητή. Για τον λόγο αυτό, επιθυμούμε να συνεργαζόμαστε με επαγγελματίες που έχουν αγάπη για τους νέους, επιστήμονες με όρεξη για δουλειά και φιλοδοξία για διάκριση.

Συγκεκριμένα αυτό το διάστημα αναζητούμε ένα αξιόπιστο Ψυχολόγο - Εκπαιδευτικό Σύμβουλο που θα μας βοηθήσει να αναπτύξουμε τις επιχειρηματικές μας δραστηριότητες.

Βασικές αρμοδιότητες και υποχρεώσεις της θέσης:

  • Δια ζώσης ή /και διαδικτυακές συνεδρίες συμβουλευτικής σε μαθητές-σπουδαστές
  • Σχεδιασμός, δημιουργία και αξιολόγηση υλικού για όλη την εκπαιδευτική κοινότητα με στόχο την οργάνωση ενημερωτικών ομιλιών
  • Ικανότητα ψυχοπαιδαγωγικής αξιολόγησης για μαθησιακά, ψυχοσυναισθηματικά και συμπεριφορικά προβλήματα
  • Επικοινωνία-ενημέρωση γονέων
  • Συνεργασία με εκπαιδευτικούς και διοικητικό προσωπικό για την επίτευξη των στόχων μαθητών -σπουδαστών

Τυπικά προσόντα υποψηφίων:

  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος ψυχολόγου
  • 1-3 έτη επαγγελματική προϋπηρεσία
  • Επιθυμητός τίτλος μεταπτυχιακών σπουδών σε κλάδο Ψυχολογίας σχετικό με τη θέση
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες με μαθητές, σπουδαστές και εκπαιδευτικό προσωπικό
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό επίπεδο

Τι προσφέρουμε:

  • Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Σταθερό ωράριο συνεργασίας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης σε πολλαπλά επίπεδα

Νέα Σμύρνη
πριν 10 ώρες