Για εργοδότες
Υπάλληλος Εισαγωγών
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 3 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Η εταιρεία EUROLAMP, με δραστηριότητα την εισαγωγή και εμπορία προϊόντων φωτισμού και ηλεκτρολογικού υλικού, αναζητά Υπάλληλο Εισαγωγών.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με τους προμηθευτές της εταιρείας, τοποθέτηση και παρακολούθηση των παραγγελιών
  • Άνοιγμα νέων κωδικών, συλλογή και καταχώρηση των τεχνικών χαρακτηριστικών των προϊόντων στο ERP
  • Επικοινωνία με μεταφορικές και ναυτιλιακές εταιρείες και παρακολούθηση των αφίξεων των προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο με εξειδίκευση Οικονομικών ή Logistics
  • Επιθυμητή εμπειρία σε ανάλογη θέση 1-2 έτη
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Εξοικείωση με ERP προγράμματα και Η/Υ
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου και κάτοχος Ι.Χ.

Παροχές

  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία
Θεσσαλονίκη