Για εργοδότες
Κωδ:IMEX0924
Υπάλληλος Τμήματος Εισαγωγών - Εξαγωγών

Η Prince Silvero, με ηγετική θέση στον κλάδο της Αργυροχρυσοχοΐας αναζητά άτομο για τη στελέχωση του τμήματος εισαγωγών-εξαγωγών.

Περιγραφή Θέσης:

  • Διαχείριση και παρακολούθηση διαδικασιών εισαγωγής και εξαγωγής εμπορευμάτων.
  • Συντονισμός με προμηθευτές, μεταφορικές εταιρείες, και τελωνειακές αρχές για την εξασφάλιση ομαλής και έγκαιρης ροής των εμπορευμάτων.
  • Εκπόνηση και έλεγχος των απαραίτητων εγγράφων για τις εισαγωγές και εξαγωγές.
  • Διεκπεραίωση καθημερινών εργασιών τμήματος, αρχειοθέτηση παραστατικών.
  • Καταχώρηση παραστατικών  στο ERP .
  • Επικοινωνία με πελάτες για την διεκπεραίωση παραγγελιών.

Προσόντα:

  • Απαραίτητη γνώση ΜS Office .
  • Τίτλος Σπουδών κατά προτίμηση οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Απαραίτητη γνώση της Αγγλικής γλώσσας  .
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία 2-3 ετών.
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και προσοχής στη λεπτομέρεια.
  • Άριστη επικοινωνία και πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών , αναλόγως των προσόντων.
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Ιδιωτική Ασφάλιση.
  • Δυνατότητες συνεχούς επιμόρφωσης και επαγγελματικής εξέλιξης.

Αποστολή βιογραφικών στο: hr@princesilvero.gr με κωδικο θεσης :

Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν και θα θεωρηθούν αυστηρά εμπιστευτικές.

Περιστέρι
πριν 16 μέρες