Για εργοδότες
ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ – ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ

Η εταιρία Κυρίτσης Ορθοπεδικά, έχοντας πρωταγωνιστικό ρόλο στον κλάδο πώλησης ευρείας γκάμας ορθοπεδικών ειδών και βοηθημάτων, αναζητεί προσωπικό για την κάλυψη θέσης του τμήματος προμηθειών (αγοραστής) για τα κεντρικά γραφεία επί της Λεωφόρου Μεσογείων στο Χαλάνδρι.

Αρμοδιότητες

  • Επικοινωνία, καταχώριση παραγγελιών σε προμηθευτές και παρακολούθηση πορείας παραγγελιών
  • Γνώση του κανονιστικού πλαισίου και διεκπεραίωση θεμάτων εισαγωγών/εκτελωνισμού κλπ.
  • Έλεγχος αποθεμάτων και διάγνωση αναγκών, τηρώντας το απόθεμα ασφαλείας
  • Διαχείριση/συμπλήρωση αποθεμάτων
  • Διαχείριση εσωτερικών διακινήσεων
  • Παρακολούθηση αποπληρωμής των προμηθευτών
  • Καταχώρηση παραλαβής εμπορευμάτων στο ERP και ενημέρωση αποθήκης
  • Έρευνα και αξιολόγηση προμηθευτών, νέων και υπαρχόντων στην Ελλάδα και στο εξωτερικό

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Άριστη γνώση MS Office, κυρίως Excel
  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 2 έτη, σε ανάλογη θέση
  • Γνώση χειρισμού του μηχανογραφικού συστήματος Atlantis θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Ικανότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης, άριστη διαχείριση χρόνου, τήρηση αυστηρών προθεσμιών, υπευθυνότητα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πενθήμερη, 8ωρη εργασία, πλήρους και σταθερής απασχόλησης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
Χαλάνδρι
πριν 12 μέρες