Για εργοδότες
Κωδ:BSF001
Ιnternational Business Assistant
πριν 3 ώρες
Ημ. ανάρτησης
πριν 3 ώρες

Κύρια καθήκοντα

  • Συμμετοχή στις back office διαδικασίες εισαγωγών, όπως δημιουργία και διεκπεραίωση αιτημάτων νέων προϊόντων
  • Διεξαγωγή αναφορών πωλήσεων, ανάλυση τάσεων της αγοράς και συμμετοχή στον εντοπισμό πιθανών προμηθευτών
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία εγγράφων εισαγωγής και εξαγωγής, όπως τιμολόγια, packing list κ.ά.
  • Διεκπεραίωση άλλων εργασιών που αφορούν την ορθότητα εξαγωγής των προϊόντων, όπως labeling
  • Έκδοση, ανανέωση και έλεγχος τιμών για νέα λανσαρίσματα
  • Καταχώρηση τιμοκαταλόγων/τιμών στο σύστημα
  • Παραλαβή, εκτέλεση και καταχώρηση παραγγελιών
  • Συνεργασία με τμήμα logistics, λογιστηρίου, εισαγωγών και procurement για τη διεκπεραίωση εισαγωγών
  • Επικοινωνία με τους προμηθευτές για θέματα που αφορούν τις παραγγελίες προμηθειών

Απαραίτητα προσόντα

  • BA in Economics, Business Administration, International Business/ Affairs
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Microsoft Office (κυρίως Excel)
  • Άριστη γνώση αγγλικών (γραπτά & προφορικά)
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Γνώσεις ERP
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών στο εξωτερικό

Τι προσφέρουμε

  • Πλήρη απασχόληση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής & μισθολογικής εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση και καθοδήγηση
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
Άγιος Στέφανος
πριν 3 ώρες
Με μεγάλη εμπειρία