Για εργοδότες
Κωδ:ΥπευθΠρομηθ1024
Συντονιστής Αγορών & Προμηθειών

Η CARELL μια αμιγώς ελληνική εταιρεία με πάνω από 70 χρόνια εμπειρίας, πρωτοστατεί στον τομέα των ναυτιλιακών επισκευών και υπηρεσιών. Εξειδικεύεται σε drydocking και afloat επισκευές σε ναυπηγεία στη Σύρο, την Ελευσίνα και την ευρύτερη περιοχή του Πειραιά. Η εταιρεία αποτελείται από μια ομάδα 30 εξειδικευμένων επαγγελματιών, που συνδυάζουν εμπειρία και τεχνογνωσία για να προσφέρουν αξιόπιστες και καινοτόμες λύσεις στον ναυτιλιακό κλάδο, τόσο στην Ελλάδα όσο και διεθνώς.

Περιγραφή θέσης:

Η CARELL αναζητά Συντονιστής Αγορών & Προμηθειών για να ενταχθεί στην ομάδα της. Ο ρόλος αφορά τη διαχείριση προμηθειών και την έρευνα αγοράς για τα υλικά και τον εξοπλισμό που χρειάζονται τα επι επισκευή και πρακτόρευση πλοία. Εάν διαθέτεις ομαδικό πνεύμα, καλή γνώση της αγοράς και εμπειρία στον συντονισμό προμηθειών τότε η θέση αυτή σε αφορά και θέλουμε να σε γνωρίσουμε!

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Συντονίζει την προμήθεια υλικών και εξοπλισμού για τα έργα επισκευής πλοίων σύμφωνα με τις ανάγκες που καθορίζει ο Εργοδηγός.
  • Ερευνά την αγορά για να βρει τους καλύτερους προμηθευτές και υλικά, διασφαλίζοντας τη βέλτιστη ποιότητα και τιμή.
  • Διαχειρίζεται την επικοινωνία με τους προμηθευτές για την παραγγελία και έγκαιρη παράδοση υλικών στα έργα.
  • Επικυρώνει τις παραγγελίες και ελέγχει την ποιότητα των παραλαβών σε συνεργασία με τους τεχνικούς και τον Εργοδηγό.
  • Καταγράφει τις ώρες εργασίας και περιγραφές εργασιών από τους υπευθύνους του εργοστασίου, διασφαλίζοντας την ακριβή χρέωση στα αντίστοιχα έργα.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Εμπειρία 3+ ετών σε προμήθειες, κατά προτίμηση στη ναυτιλία ή επισκευές πλοίων.
  • Καλή γνώση αγοράς ναυτιλιακού και μηχανολογικού εξοπλισμού.
  • Εμπειρία σε συστήματα διαχείρισης προμηθειών και αποθεμάτων.
  • Άριστη γνώση αγγλικών και ελληνικών.
  • Γνώση MS Office και διαδικτύου.

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ιδιωτική ασφάλιση.
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης σε δυναμικό περιβάλλον.
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη δεξιοτήτων.
  • Φιλικό και ευέλικτο εργασιακό περιβάλλον.

Αποστολή βιογραφικών στο: cvt@carell.gr με κωδικό Θέσης: Προμηθ1024

Κερατσίνι
πριν 9 μέρες