Για εργοδότες
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ/ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ
πριν 2 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Εταιρεία δερμάτινων ειδών, αναζητά για την έδρα της στην Κηφισιά, Υπεύθυνο Προγραμματισμού & Ελέγχου Παραγωγής

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Προγραμματισμός σε εβδομαδιαία βάση, σύμφωνα με τις ανάγκες της παραγωγής.
  • Καθορισμός των πρότυπων χρόνων παραγωγής και έλεγχος για την εφαρμογή τους.
  • Παρακολούθηση της παραγωγικής διαδικασίας και εφαρμογή πλάνου ενεργειών για την επίλυση προβλημάτων με στόχο τη βελτιστοποίησή της και τη διασφάλιση της μέγιστης παραγωγικότητας.
  • Συντονισμός και αποτελεσματική διαχείριση των πόρων της παραγωγής με στόχο τη μεγιστοποίηση της παραγωγής.
  • Επίβλεψη και καθοδήγηση του προσωπικού παραγωγής
  • Οργάνωση και συντονισμός ανθρώπινου δυναμικού
  • Καθημερινή παρακολούθηση προγράμματος παραδόσεων
  • Απολογιστικά παραγωγής και ενημέρωση των σχετικών βάσεων δεδομένων.
  • Συμμετοχή στην διαδικασία ποιοτικού ελέγχου

Απαραίτητα προσόντα:

  • Ικανότητα εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης
  • Ικανότητα εντοπισμού και επίλυσης προβλημάτων – αναλυτικές δεξιότητες
  • Προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσματικότητα
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, εμπιστευτικότητα και ακεραιότητα
  • Ικανότητα επικοινωνίας - πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS Office

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης απασχόληση
  • Σταθερό ωράριο εργασίας
  • Πενθήμερη πρωινή απασχόληση (ΔΕ-ΠΑ)
  • Ευχάριστο και υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας
Κηφισιά
Με μεγάλη εμπειρία