Για εργοδότες
Κωδ:ΚΟΜΟΤΙΝΙ PROD.MANG.
ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

ΑΓΓΕΛΙΑ

ΓΙΑ  ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ  ΠΑΡΑΓΩΓΉΣ  ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ

-  Εταιρεία, μέλος Βιομηχανικού Ομίλου, πρωτοπόρου και κορυφαίου στην κατηγορία του, με έντονη εξαγωγική δραστηριότητα,με στόχους και   αξίες, οι οποίες  διαμορφώνονται από τη βαθιά πίστη στον άνθρωπο και τον κόσμο και οι οποίες αποσκοπούν στο να χτίσουν ένα καλύτερο μέλλον για όλους.

 -  Αναζητά κατάλληλο άτομο για την κάλυψη της θέσης του Διευθυντή Παραγωγής για το εργοστάσιό της  εντός της ΒΙ.ΠΕ Κομοτηνής.

 -  Κύριες Αρμοδιότητες - Δραστηριότητες:

    Ο αποτελεσματικός προγραμματισμός, συντονισμός και  παρακολούθηση της σωστής λειτουργίας  των Τμημάτων του εργοστασίου για την εξασφάλιση της σωστής παραγωγής, η συνεισφορά νέων ιδεών για τη βελτίωση του τρόπου λειτουργίας του,  προκειμένου να επιτευχθούν οι τεθέντες από την Εταιρεία ετήσιοι στόχοι.

 -   Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει:

    * Πτυχίο Χημικού Μηχανικού Α.Ε.Ι. ή εναλλακτικά Μηχανολόγου Ηλεκτρολόγου ή Παραγωγής και Διοίκησης, με τα κάτωθι προσόντα:

    * Εργασιακή εμπειρία 10ετών σε τμήμα παραγωγής βιομηχανίας και 5 έτη εξ αυτών σε διευθυντική θέση ή θέση προϊσταμένου παραγωγής βιομηχανίας. Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα η εμπειρία σε παραγωγή χημικών, πετροχημικών και βιομηχανικής ξυλείας.

   * Απαραίτητες γνώσεις - εμπειρία σε λειτουργία συνεχών γραμμών παραγωγής, ποιοτικό έλεγχο παραγωγής και α΄ υλών, χημικές διεργασίες στα πλαίσια της παραγωγής.

   * Γνώσεις μηχανολογικού - ηλεκτρολογικού σχεδίου, αγοράς μηχανολογικού εξοπλισμού-ανταλλακτικών, διαδικασιών αδειοδότησης βιομηχανικών- τεχνικών δραστηριοτήτων.

-  Θα συνεκτιμηθούν γνώσεις - εμπειρία:

   * Σε υδραυλικά συστήματα υψηλής πίεσης, συστήματα μεταφοράς υλικών, δίκτυα θέρ-μανσης, ατμού, φυσικού αερίου, βιομηχανικού αέρα, ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων και βιομηχανικών αυτοματισμών.

   *  Σε παραγωγή χημικών, πετροχημικών και βιομηχανικής ξυλείας.

   * Σε διαδικασίες συστημάτων πιστοποίησης ποιότητας (ISOκλπ) και διαδικασίες επιδο-τούμενων προγραμμάτων.

   *  Γνώσεις Η/Υ (χρήση ERPκαι λοιπών προγραμμάτων )

   *  Καλή γνώση Αγγλικών, επιθυμητή η γνώση Γερμανικών ή Ιταλικών.

 -  Η Εταιρία προσφέρει:

   *  Πλήρη και συνεχή απασχόληση.

   *  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και λοιπές παροχές αναλόγως των προσόντων.

   *  Ευχάριστο  περιβάλλον εργασίας.

   *  Συνεχή εκπαίδευση.

   *  Πολύ καλές προοπτικές εξέλιξης.

-   Αποστολή βιογραφικών στο email: hr@elpan.gr

 -   Τηλέφωνο επικοινωνίας 2531100023  Υπεύθυνος κ.  Ρουπγίδου

Κομοτηνή
Με μεγάλη εμπειρία