Χειριστή Μονάδας εξευγενισμού ελαίων (Ραφιναρίας) / Μηχανών Παραγωγής-Τυποποίησης Τροφίμων (Technical Operator)
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

H MINΕΡΒΑ Α.Ε. ΕΛΑΙΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ & ΤΡΟΦΙΜΩΝ, με ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά των Τροφίμων, ενδιαφέρεται να προσλάβει για το εργοστάσιο της στο Σχηματάρι Βοιωτίας

Αρμοδιότητες:

  • Συμμετοχή στη λειτουργία της παραγωγικής διαδικασίας ώστε να διασφαλίζεται η βέλτιστη λειτουργία της
  • Χειρισμός τόσο των εγκαταστάσεων ραφιναρίας και τυποποίησης, όσο και των βοηθητικών εγκαταστάσεων υποστήριξης, την τροφοδοσία των γραμμών, την εκτέλεση βοηθητικών εργασιών
  • Λειτουργία των μηχανών κατά την παραγωγή, διενέργεια ρυθμίσεων και διορθωτικών ενεργειών όταν απαιτηθεί
  • Συμμετοχή στην συντήρηση και έλεγχο του εξοπλισμού της παραγωγικής διαδικασίας
  • Συνεργασία και επικοινωνία με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας για την εύρυθμη λειτουργία της παραγωγής
  • Τήρηση των πολιτικών και των διαδικασιών της εταιρίας (Περιβάλλον, Υγεία & Ασφάλεια, Υγιεινή και Ποιότητα προϊόντων )
  • Διενέργεια Βασικών Ελέγχων Ποιότητας Παραγομένων Προϊόντων από τις Μηχανές
  • Καταγραφή Λειτουργικών Παραμέτρων Μηχανών κατά την Παραγωγή
  • Συμμετοχή στα έργα βελτίωσης παραγωγικότητας των γραμμών παραγωγής και προτάσεις βελτίωσης

 Προαπαιτούμενα της θέσης:

  • Απολυτήριο λυκείου ή σχολής τεχνικής κατεύθυνσης
  • Αντίστοιχη προϋπηρεσία 2-3 έτη σε χώρο βιομηχανίας, ιδανικά σε εργοστάσιο παραγωγής τροφίμων
  • Προϋπηρεσία σε χειρισμό εγκαταστάσεων ραφιναρίας θα θεωρηθεί προσόν
  • Ικανοποιητική χρήση Η/Υ
  • Βασική γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με όρεξη και διάθεση για εργασία
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Εάν επιθυμείτε να αξιοποιήσετε στο έπακρο τις δεξιότητες και τις γνώσεις σας και ενδιαφέρεστε να εργαστείτε σε μια δυναμική και αναπτυσσόμενη εταιρεία, στείλτε το βιογραφικό σας σημείωμα μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην ακόλουθη διεύθυνση: hr@minerva.com.gr.

Όλα τα βιογραφικά θα αντιμετωπίζονται με αυστηρή εμπιστευτικότητα. Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με υποψηφίους με βιογραφικά που πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα και κριτήρια.

Σχηματάρι