Για εργοδότες
Κωδ:PTE/02
Τεχνικός Συσκευασίας
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 21 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Η PharmaPath, μια νεοσύσταση αμιγώς ελληνική εταιρία, με μακρά ιστορία και σημαντική κληρονομιά στον φαρμακευτικό χώρο των γενόσημων φαρμάκων, αναζητά να προσλάβει Τεχνικό Συσκευασίας.

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Είναι υπεύθυνος για τη σωστή λειτουργία της γραμμής συσκευασίας στην οποία εργάζεται σύμφωνα με τα GMPs
  • Πραγματοποιεί αλλαγές προϊόντων στις γραμμές συσκευασίας σύμφωνα με την τεχνική προδιαγραφή κάθε προϊόντος που προορίζεται για συσκευασία
  • Επιδιορθώνει βλάβες που προκύπτουν στις γραμμές συσκευασίας ενημερώνοντας πάντοτε τον προϊστάμενο συσκευασίας και τον αντίστοιχο υπεύθυνο του τεχνικού τμήματος
  • Συμμετέχει στις συντηρήσεις των γραμμών συσκευασίας σε συνεργασία με τους μηχανικούς του Τεχνικού τμήματος
  • Τηρεί τους κανόνες της νομοθεσίας σχετικά με την ασφάλεια στους χώρους εργασίας
  • Προτείνει προς τον Υπεύθυνο Συσκευασίας τυχόν βελτιώσεις που σχετίζονται με το αντικείμενο εργασίας του
Ελάχιστα και προτιμώμενα προσόντα:
  • Πτυχίο Τεχνικού Λυκείου ή Τεχνικής Σχολής
  • Προϋπηρεσία 2 τουλάχιστον ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση Αγγλικών και Η/Υ
  • Συνέπεια, Υπευθυνότητα και Ομαδικό Πνεύμα
Η εταιρία προσφέρει:
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
Αθήνα