Για εργοδότες
Κωδ:CH_E_202410
ΧΗΜΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΑΡΓΑΡΙΝΗΣ Κ ΡΑΦΙΝΑΡΙΑΣ
πριν 9 ώρες
Ημ. ανάρτησης
πριν 9 ώρες
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

H εταιρεία ΣΟΓΙΑ ΕΛΛΑΣ ΑΕ, μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές και εμπορικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα, ζητά να προσλάβει ΧΗΜΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΜΟΝΑΔΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΜΑΡΓΑΡΙΝΗΣ & ΡΑΦΙΝΑΡΙΑΣ για τη Βιομηχανική Μονάδα της στα Ψαχνά Ευβοίας.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός και υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής
  • Εξασφάλιση της βέλτιστης λειτουργίας και απόδοσης των γραμμών παραγωγής και του ανθρώπινου δυναμικού
  • Ενεργή συμμετοχή στη συνεχή αναβάθμιση των συστημάτων παραγωγής προς ελαχιστοποίηση του κόστους & αύξηση της παραγωγικότητας
  • Προγραμματισμός και επίβλεψη της προληπτικής συντήρησης του μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Διασφάλιση της αποκατάστασης βλαβών του μηχανολογικού εξοπλισμού εντός χρονοδιαγράμματος και εξασφάλιση της διαθεσιμότητας των ανταλλακτικών ή των υλικών που απαιτούνται
  • Τήρηση των κανόνων ασφάλειας και υγιεινής στην εργασία σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και τήρηση εγγράφων σχετικών με την άδεια λειτουργίας και τα πρότυπα (ISO, HACCP κτλ.)
  • Παρακολούθηση και σωστή διαχείριση της λειτουργίας και των ρυθμίσεων των μηχανημάτων παραγωγής σε συνεργασία με τους χειριστές & τους υπεύθυνους βάρδιας
  • Αξιολόγηση του υφιστάμενου προσωπικού

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Χημικού Μηχανικού ΑΕΙ
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών (3) ετών σε βιομηχανία τροφίμων
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και AutoCAD
  • Ισχυρές διοικητικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ανταγωνιστικό μισθό αναλόγως εμπειρίας και προσόντων
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Επιπλέον παροχές (οδοιπορικά, μηνιαία κάρτα σίτισης κλπ.)
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας με συνεχή επιμόρφωση και προσωπική ανάπτυξη

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο: e-mail: humanresources@soyahellas.gr

Τα βιογραφικά σημειώματα θεωρούνται εμπιστευτικά.

Χαλκίδα
πριν 9 ώρες