Για εργοδότες
Maintenance Planner (PRD067)
ΞάνθηΤοποθεσία
Ξάνθη
πριν 11 ώρες
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Ο Όμιλος Πλαστικά Θράκης είναι ένας ελληνικός πολυεθνικός Όμιλος, ο οποίος δραστηριοποιείται στην παραγωγή και διάθεση προϊόντων πολυπροπυλενίου και πολυαιθυλενίου, διαθέτοντας παραγωγικές εγκαταστάσεις σε 6 χώρες (Ελλάδα, Μεγάλη Βρετανία, Βουλγαρία, Ρουμανία, Ιρλανδία και ΗΠΑ), εταιρείες διανομής και εμπορίας σε 4 χώρες (Νορβηγία, Σουηδία, Σερβία, Αυστραλία) και δίκτυο πωλήσεων που εκτείνεται σε περισσότερες από 80 χώρες.

Η εταιρεία Πλαστικά Θράκης Pack, μέλος του Ομίλου Πλαστικά Θράκης, αναζητά να προσλάβει ένα άτομο για την κάλυψη της θέσης

Maintenance Planner

Η θέση έχει  έδρα την Ξάνθη.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Αναπτύσσει διαδικασίες & πρωτόκολλα συντήρησης (Μηχανολογική, Ηλεκτρολογική, Υποδομές)
  • Προγραμματίζει και επιβλέπει τις εργασίες συντήρησης και επισκευής, διασφαλίζει την ορθή διεξαγωγή αυτών (Preventive, Proactive & Reactive Maintenance)
  • Είναι υπεύθυνος για την συντήρηση των επιχειρηματικών πόρων σε ειδικό λογισμικό ERP βάσει πλάνου. Εξάγει KPI’s συντήρησης
  • Οργανώνει τα μέσα για την αποτελεσματικότερη διεκπεραίωση των εργασιών συντήρησης
  • Επικοινωνεί με προμηθευτές εξοπλισμού για την ταχύτερη διεκπεραίωση των προβλημάτων
  • Επιθεωρεί τις εγκαταστάσεις για τον εντοπισμό και την επίλυση πιθανών προβλημάτων
  • Παρακολουθεί των προϋπολογισμό συντήρησης και τις δαπάνες
  • Παραμένει ενημερωμένος με τις τεχνολογικές εξέλιξης, διερευνά και προτείνει καινοτομίες και αυτοματισμούς που αναβαθμίζουν τις γραμμές παραγωγής και μειώνουν το κόστος συντήρησης

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανικού (Ηλεκτρολόγου/Μηχανολόγου)
  • Προϋπηρεσία σε βιομηχανικούς χώρους
  • Πολύ καλή γνώση των κανονισμών υγείας και ασφάλειας
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Ικανότητα οργάνωσης, συνεργασίας, συντονισμού διαφορετικών ομάδων, επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα
  • Ισχυρές δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων, εστίαση στην επίτευξη στόχων

Ο Όμιλος προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλεια ζωής και υγείας
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Ευκαιρίες για εκπαίδευση & ανάπτυξη σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο περιβάλλον

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, στο e-mail: career@thraceplastics.gr, με κωδικό PRD067.

 Στα Πλαστικά Θράκης χειριζόμαστε το βιογραφικό σας σημείωμα με απόλυτη εμπιστευτικότητα, σεβόμαστε το απόρρητό σας και χρησιμοποιούμε τα προσωπικά σας δεδομένα αποκλειστικά για το σκοπό που μας τα έχετε παράσχει. Για να μάθετε σχετικά με τα δικαιώματά σας, διαβάστε την πολιτική απορρήτου στη διεύθυνση: https://www.thracegroup.com/gr/el/privacy-policy/

Ξάνθη