Για εργοδότες
Τεχνικός Μικροσκοπικού Ποιοτικού Ελέγχου
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Η Ifansi, μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες χονδρικής πώλησης υφασμάτων, με έδρα στη Νέα Φιλαδέλφεια, αναζητά έναν Τεχνικό Μικροσκοπικών Ποιοτικών Ελέγχων για να ενταχθεί στην ομάδα μας. Ο ρόλος αφορά την διεξαγωγή λεπτομερών μικροσκοπικών ποιοτικών ελέγχων σε υφάσματα ένδυσης, εξετάζοντας την ποιότητα, τη δομή και την ανθεκτικότητά τους, προκειμένου να διασφαλίζεται η ποιότητα και η απόδοση των υφασμάτων που προσφέρουμε στους πελάτες μας.

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση μικροσκοπικών ποιοτικών ελέγχων σε δείγματα υφασμάτων ένδυσης για την ανάλυση της δομής, της πυκνότητας και των ιδιοτήτων τους.
  • Αξιολόγηση της ποιότητας των υφασμάτων και της ανθεκτικότητάς τους σε φθορές, τριβές και άλλες μηχανικές δοκιμές.
  • Καταγραφή και αξιολόγηση των αποτελεσμάτων των ελέγχων με βάση τα πρότυπα ποιότητας και τις απαιτήσεις της εταιρίας.
  • Τήρηση σχετικών ηλεκτρονικών και φυσικών αρχείων.

Προσόντα & Δεξιότητες:

  • Επιθυμητό Πτυχίο ή εξειδίκευση σε Κλωστοϋφαντουργία ή συναφές πεδίο.
  • Θα εκτιμηθεί εμπειρία στη διεξαγωγή μικροσκοπικών ελέγχων, ιδιαίτερα σε υφάσματα, είτε στο πλαίσιο της παραγωγής, είτε ελέγχου ποιότητας.
  • Θα εκτιμηθεί γνώση των διαδικασιών και των μεθόδων μικροσκοπίας που χρησιμοποιούνται στον έλεγχο υφασμάτων.
  • Ευστροφία, προσοχή στη λεπτομέρεια και ικανότητα εργασίας με ακρίβεια.
  • Εξαιρετικές ικανότητες παρατήρησης.
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας, η οποία θα αφορά την ομάδα ποιοτικού ελέγχου και τους εσωτερικούς κι εξωτερικούς συνεργάτες.

Η εταιρία προσφέρει:

  • Εκπαίδευση στο αντικείμενο
  • Σταθερή εργασία πλήρους απασχόλησης
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον σε νέες εγκαταστάσεις
  • Προοπτικές εξέλιξης
Μεταμόρφωση
πριν 4 μήνες