Για εργοδότες
Υπεύθυνος Διασφάλισης Ποιότητας
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Η εταιρεία ΣΔΟΥΚΟΣ Α.Ε. με έδρα τα Ιωάννινα, που δραστηριοποιείται στην επεξεργασία και παραγωγή προϊόντων ξηρού καρπού - μπαρών - αποξηραμένων φρούτων – αλειμμάτων – καφέ και εμπορίας αυτών σε ολόκληρη την Ελλάδα και στο Εξωτερικό, αναζητά στέλεχος με πλήρη απασχόληση, για την κάλυψη θέσεως με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Αρμοδιότητες Θέσης:

  1. Εκπροσώπηση της εταιρείας σε εξωτερικές επιθεωρήσεις (φορείς πιστοποίησης, κρατικοί φορείς, πελάτες) και διαχείριση αυτών.
  2. Μελέτη προτύπων και εφαρμογή συστημάτων διαχείρισης προϊόντων και βιώσιμης ανάπτυξης (ISO 22000, IFS, RSPO, RA, HALAL, KOSHER).
  3. Σχεδιασμός διαδικασιών ποιότητας, έλεγχος απαιτήσεων προτύπων ασφάλειας, ενημέρωση Συστήματος Διαχείρισης Ασφάλειας Τροφίμων.
  4. Άριστη γνώση της νομοθεσίας και ενημέρωση για νέες αλλαγές που αφορούν στα αντικείμενα ελέγχου.
  5. Έλεγχος παραλαβής πρώτων & βοηθητικών υλών και υλικών συσκευασίας, παρακολούθηση συνθηκών αποθήκευσης.
  6. Επαλήθευση παραγωγής και διασφάλιση της άριστης ποιότητας των προϊόντων βάση προδιαγραφών, αποδέσμευση διανομής.
  7. Εφαρμογή εσωτερικών εργαστηριακών ελέγχων σε προϊόντα και προμηθευόμενα υλικά, δειγματοληψία για εξωτερικές αναλύσεις.
  8. Παρακολούθηση διαδικασιών παραγωγής, επαλήθευση προληπτικών μέτρων ελέγχου και έλεγχο συμμόρφωσης σύμφωνα με τα πρότυπα ασφάλειας και ποιότητας.
  9. Σύνταξη προδιαγραφών τελικών προϊόντων βάση απαιτήσεων πελατών ή και νομοθετικών απαιτήσεων.
  10. Επισήμανση προϊόντων βάση συνταγών και επικοινωνία με συνεργάτες για διαμόρφωση εικαστικών υλικών συσκευασίας.
  11. Εφαρμογή εσωτερικών επιθεωρήσεων σύμφωνα με τις απαιτήσεις των πιστοποιημένων συστημάτων και αναφορά αποτελεσμάτων στη Διοίκηση.
  12. Αξιολόγηση προμηθευτών, σύνταξη αναφορών σε ποιοτικές αποκλίσεις.
  13. Κατάρτιση πλάνου εκπαίδευσης του προσωπικού, υλοποίηση, αξιολόγηση και ενημέρωση Διοίκησης.
  14. Επικοινωνία με πελάτες, διαχείριση παραπόνων, διενέργεια έρευνας ικανοποίησης πελάτη.
  15. Λήψη προσφορών για προμήθειες αναλωσίμων - μηχανολογικού εξοπλισμού, κόστος αναλύσεων που αφορούν το τμήμα του ποιοτικού ελέγχου και ενημέρωση Διοίκησης.
  16. Διαχείριση Κρίσεων, έλεγχος μη συμμορφώσεων και διορθωτικές ενέργειες.
  17. Τήρηση αρχείων ελέγχου ποιότητας, καταγραφή αποτελεσμάτων και στατιστική ανάλυση με αναφορά στη Διοίκηση.
  18. Διαχείριση, οργάνωση, καθοδήγηση και εκπαίδευση των υφισταμένων στο Τμήμα Διασφάλισης Ποιότητας της εταιρείας

Προφίλ Υποψηφίου, επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο Χημικού ή Χημικού Μηχανικού ή Γεωπόνου ή Τεχνολόγου Τροφίμων. Πιθανές μεταπτυχιακές σπουδές θα θεωρηθούν πρόσθετο προσόν.
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια προϋπηρεσία σε παρεμφερές αντικείμενο ή θέση, κατά προτίμηση σε βιομηχανία τροφίμων.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση H/Y και MS Office.
  • Τεκμηριωμένη εκπαίδευση στην εφαρμογή Προτύπων IFS, ISO.
  • Ικανότητα προγραμματισμού, οργάνωσης και εργασίας υπό πίεση.
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, ευχάριστη και δημιουργική προσωπικότητα.
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών, επίδειξη ευελιξίας και ομαδικό πνεύμα για την επίτευξη των στόχων.
  • Άριστες δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων.
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια, μεθοδικότητα και αποτελεσματικότητα.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Συνεργασία πλήρους απασχόλησης, αορίστου χρόνου.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.
  • Συνεχή εκπαίδευση και δυνατότητα προσωπικής ανάπτυξης.
  • Προοπτική επαγγελματικής εξέλιξης.

Ιωάννινα
πριν 2 μήνες
Με μεγάλη εμπειρία