Για εργοδότες
Μηχανικός Τμήματος Ποιότητας & Διοικητικής Υποστήριξης
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Η Ολυμπία Οδός Λειτουργία η εταιρεία διαχείρισης του νέου οδικού άξονα Ελευσίνας – Κορίνθου – Πατρών βρίσκεται σε αναζήτηση υποψήφιων για την κάλυψη θέσης Μηχανικού Τμήματος Ποιότητας & Διοικητικής Υποστήριξης.

Ο/Η κατάλληλος-η υποψήφιος-α, θα αποτελεί μέλος του Τμήματος Ποιότητας & Διοικητικής Υποστήριξης, με κύρια καθήκοντα:

  • την ενημέρωση του Ολοκληρωμένου Συστήματος Ποιότητας, Περιβάλλοντος, Οδικής Ασφάλειας και Υγείας & Ασφάλειας, συμπεριλαμβανομένης της διενέργειας των Εσωτερικών Επιθεωρήσεων,
  • την παρακολούθηση και το συντονισμό των απαραίτητων ενεργειών για τη διέλευση υπερμεγεθών οχημάτων από τον αυτοκινητόδρομο,
  • την προετοιμασία των φακέλων διεκδίκησης αποζημιώσεων από ζημιές τρίτων καθώς και
  • τη διοικητική διαχείριση ερευνητικών προγραμμάτων.

Η θέση θα έχει έδρα στις εγκαταστάσεις της εταιρίας στην περιοχή Άνω Βλυχάδα του Δήμου Μεγάρων.

Αρμοδιότητες ρόλου:

  • Ενημέρωση Πιστοποιημένου Συστήματος Διαχείρισης Ποιότητας, Περιβάλλοντος, Οδικής Ασφάλειας και Υγείας & Ασφάλειας, κατά τα πρότυπα ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 39001:2012 και ISO 45001:2018.
  • Διενέργεια Εσωτερικών Επιθεωρήσεων & Σύνταξη Εκθέσεων.
  • Υποστήριξη κατά τη διάρκεια Επιθεωρήσεων από Εξωτερικούς Φορείς.
  • Συγκέντρωση, οργάνωση και Διαχείριση Αιτημάτων Διέλευσης Υπερμεγεθών Οχημάτων από τον Αυτοκινητόδρομο.
  • Επικοινωνία με Μεταφορείς και συγκέντρωση απαραίτητων εγγράφων.
  • Σύνταξη Επιστολών Αιτημάτων Έκδοσης Αστυνομικής Άδειας καθώς και Συμφωνητικών με Μεταφορείς.
  • Συγκέντρωση, οργάνωση και διαχείριση αιτημάτων αποζημίωσης από ζημιές τρίτων.
  • Υποστήριξη διοικητικής παρακολούθησης και διαχείρισης ερευνητικών προγραμμάτων.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ανώτερης τεχνολογικής εκπαίδευσης
  • Εξειδίκευση σε έργα υποδομής είναι επιθυμητή
  • Γνώση Συστημάτων Διαχείρισης Ποιότητας
  • Πιστοποίηση Εσωτερικού Επιθεωρητή για Συστήματα Ποιότητας ή/και Περιβάλλοντος ή/και Υγείας & Ασφάλειας, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • 3-5 έτη προηγούμενης επαγγελματικής εμπειρίας στη διαχείριση Έργων ή/και εκπόνηση Μελετών Έργων Υποδομής
  • Προηγούμενη επαγγελματική εμπειρία ή γνώση σε λειτουργία αυτοκινητοδρόμου, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή και MS Office.
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης και αυτοκινήτου.

Δεξιότητες

  • Δυνατότητα Λήψης Αποφάσεων
  • Υπευθυνότητα
  • Ομαδικό πνεύμα

Προσφέρεται:

  • Ανταγωνιστικός Μισθός
  • Ιδιωτική Ασφάλιση
  • Κάρτα Edenred
Νέα Πέραμος
πριν 2 μήνες