Για εργοδότες
QC Sampler
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Η PharmaPath, μια νεοσύσταση αμιγώς ελληνική εταιρία, με μακρά ιστορία και σημαντική κληρονομιά στον φαρμακευτικό χώρο των γενόσημων φαρμάκων, αναζητά να προσλάβει QC Sampler.

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Ελέγχει την εισαγωγή Α΄ υλών  και συμπληρώνει τα αντίστοιχα βιβλία παραλαβής
  • Προετοιμάζει το χώρο για τη λήψη των δειγμάτων
  • Εκτελεί δειγματοληψία α' υλών  για ανάλυση στο Χημείο και φύλαξη αντιδειγμάτων
  • Επισημαίνει κατάλληλα τους περιέκτες
  • Ελέγχει retest- expiry των Α΄υλών της αποθήκης
  • Φροντίζει για τη διατήρηση σε καλή κατάσταση και την καθαριότητα των οργάνων και σκευών που χρησιμοποιούνται
  • Συμβάλλει στην ομαδική προσπάθεια για την επίτευξη των στόχων του τμήματος
  • Επικοινωνεί με το τμήμα της αποθήκης και τα αρμόδια άτομα της ομάδας του/της όσον αφορά τον προγραμματισμό των εργασιών δειγματοληψίας

Υποστηρίζει:

  • Στην δειγματοληψία των υλικών συσκευασίας και καταγραφή στα αντίστοιχα βιβλία παραλαβής
  • Στην σήμανση των υλικών συσκευασίας
  • Στον έλεγχο των υλικών συσκευασίας και καταγραφή στις αντίστοιχες  φόρμες

Ελάχιστα και προτιμώμενα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία 1 τουλάχιστον έτους σε εταιρεία ανάλογου αντικειμένου
  • Βασική γνώση Αγγλικής γλώσσας και χρήσης Η/Υ
  • Προαιρετικά, πτυχίο τεχνικής κατεύθυνσης

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
QC Sampler
Αθήνα
πριν ένα μήνα