Για εργοδότες
Chemical Engineer/Chemist

Eργασιακά καθήκοντα :

  • Έρευνα πάνω στην ανάπτυξη δομικών προϊόντων και κυρίως σε γαλακτώματα/ρητίνες/ακρυλικά και επικαλύψεις.
  • Δημιουργία και Εκτέλεση συνταγών και διεξαγωγή πειραματικών ελέγχων για τον πλήρη χαρακτηρισμό νέων προϊόντων.
  • Χρήση εργαστηριακών συσκευών (τιτλοδότες, FTIR, UV, solids, κλπ).
  • Καταχώρηση εργαστηριακών δεδομένων σε υπολογιστικά worksheets.
  • Συντήρηση και βαθμονόμηση εργαστηριακών συσκευών και τήρηση των σχετικών αρχείων.
  • Ευθύνη για τη σωστή εφαρμογή των πειραματικών οδηγιών και τη σωστή συμπλήρωση των συνοδευτικών εντύπων.
  • Τήρηση αυστηρών κανόνες ασφαλείας και υγιεινής, απαραίτητα επιμελείται η τάξη και η καθαριότητα στους χώρους εργασίας.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Δίπλωμα/πτυχίο Χημικού Μηχανικού ή Χημικού.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας .
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία στο χώρο των δομικών υλικών (+2 έτη).
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ.
  • Προσαρμοστικότητα, ευστροφία και γρήγορη εξοικείωση σε νέο περιβάλλον
  • εργασίας.
  • Συνεργατικό πνεύμα.
  • Η προϋπηρεσία σε εταιρείες παραγωγής χρωμάτων αποτελεί επιπρόσθετο σημαντικό προσόν

Προσφέρουμε:

  • Άμεση πρόσληψη.
  • Σταθερό επαγγελματικό περιβάλλον.
  • Πρόσθετο πακέτο Ιατροφαρμακευτικής Περίθαλψης.
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και Βonus επίτευξης στόχων.
  • Συνεχή εκπαίδευση σε αντικείμενα συναφή με τη δραστηριότητα της συγκεκριμένης θέσης εργασίας.
  • Προοπτικές εξέλιξης.
Κρυονέρι
πριν 13 μέρες