Για εργοδότες
Store Managers καταστημάτων Under Armour - Αθήνα
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Ο Όμιλος Εταιριών FAIS δραστηριοποιείται σε καταστήματα λιανικής/χονδρικής ενδυμάτων, υποδημάτων και αξεσουάρ, σε καταστήματα για περισσότερα από 40 χρόνια, κυριαρχώντας στην ελληνική αγορά και επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της στη Βουλγαρία, τη Ρουμανία και την Κύπρο.

Η UNDER ARMOUR, η κορυφαία εταιρία τεχνικού υποδήματος και ρούχου που έχει ως στόχο να κάνει τον αθλούμενο αποδοτικότερο, ανήκει στο Sports Division του Ομίλου Φάις.

Ο Όμιλος κατέχει ηγετική θέση στον τομέα των αθλητικών ειδών ένδυσης και υπόδησης, και αναζητά υποψήφιους για τη στελέχωση των καταστημάτων λιανικής της UNDER ARMOUR:

 Store Managers καταστημάτων Under Armour – Αθήνα

 Αρμοδιότητες

  • Την διατήρηση μιας εξαιρετικής εμπειρίας εξυπηρέτησης, εξασφαλίζοντας υψηλού επιπέδου ικανοποίηση των πελατών.
  • Εκπαίδευση, καθοδήγηση, παρακίνηση και προσφορά εποικοδομητικής ανατροφοδότησης στην ομάδα.
  • Παροχή υποστήριξης στα μέλη της ομάδας, για να εξασφαλίσουν μια εξαιρετική εμπειρία εξυπηρέτησης.
  • Προώθηση του ομαδικού πνεύματος, χρησιμοποιώντας αποτελεσματική επικοινωνία, διασφαλίζοντας την οργάνωση και επαγγελματική ανάπτυξη.
  • Εξασφάλιση ενός ασφαλές και υγιές περιβάλλον εργασίας σύμφωνα με τους κανονισμούς της εταιρίας.
  • Επιβεβαίωση της συνεχής ενημέρωσης της ομάδας για το προϊόν, τις πολιτικές και τις καταγεγραμμένες διαδικασίες της εταιρίας.
  • Καθοδήγηση και διαχείριση όλων των καθημερινών λειτουργιών του καταστήματος και διασφάλιση της συμμόρφωσης με τις πολιτικές και διαδικασίες της εταιρίας.
  • Παρακολούθηση και έλεγχος όλων των επιπέδων παραγωγικότητας του καταστήματος με στόχο την επίτευξη των KPIs.
  • Εφαρμογή των στρατηγικών σχεδιασμού προσωπικού και πόρων για την βελτιστοποίηση των προγραμμάτων προσωπικού.

 Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια προϋπηρεσία στη διαχείριση καταστήματος λιανικής
  • Πολύ καλή χρήση της αγγλικής γλώσσας και γνώσεις Η/Υ
  • Αριθμητικές και αναλυτικές γνώσεις για την παρακολούθηση των KPIs
  • Άριστες λεκτικές, γραπτές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ηγετικές ικανότητες και επιχειρηματικός προσανατολισμός
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Πάθος για τον αθλητισμό και τη μόδα
  • Προθυμία για μάθηση και αντιμετώπιση νέων προκλήσεων

 Τι προσφέρουμε

  • Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας (μισθός + bonus)
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Εκπτώσεις σε όλα τα brands του Ομίλου
  • Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, Μερική απασχόληση
Αθήνα