Για εργοδότες
Job Header Image
Store Manager/ Υπεύθυνη Καταστήματος Πειραιάς
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Περιγραφή

Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στον κλάδο της λιανικής πώλησης ενδυμάτων, ζητά Διευθυντή/ρια  Καταστήματος για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση και καταγραφή των πωλήσεων
  • Ανάλυση και ερμηνεία των πωλήσεων καθώς και των τάσεων της αγοράς
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων και καταγραφή αναγκών
  • Επίλυση ζητημάτων που σχετίζονται με την ομαλή λειτουργία του καταστήματος
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών για την βελτίωση των πωλήσεων
  • Ανταπόκριση στα σχόλια και παράπονα των πελατών
  • Συχνή περιήγηση στο χώρο του καταστήματος, επικοινωνία με τους πελάτες για την καλύτερη εξυπηρέτησή τους
  • Επικοινωνία με την ομάδα πωλήσεων, συζήτηση των θεμάτων που προκύπτουν για την καλύτερη λειτουργία του καταστήματος
  • Οργάνωση εκπαίδευσης και ανάπτυξης του προσωπικού
  • Ανάλυση απόδοσης προσωπικού
  • Ενημέρωση συναδέλφων για την απόδοση του καταστήματος
  • Συμμετοχή και οργάνωση Meeting

Απαραίτητα προσόντα

  • Τουλάχιστον διετή προϋπηρεσία σε διοικητική θέση
  • 5ετή προϋπηρεσία σε θέση πωλητή στον ίδιο κλάδο
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη χρήση Η/Υ (MS Office)
  • Ηγετικές ικανότητες και ικανότητα παρακίνησης των υπαλλήλων
  • Πελατοκεντρικός προσανατολισμός
  • Οργανωτικότητα
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα στην διαχείριση χρόνου και στην εργασία υπό πίεση
  • Ομαδικότητα

Η εταιρεία Προσφέρει

  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Ικανοποιητικές Απολαβές
  • Συνεχόμενη εκπαίδευση
  • Bonus πωλήσεων
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
Πειραιάς