Για εργοδότες
Job Header Image
Υπεύθυνος Καταστήματος (Store Manager) | Vilebrequin | Διεθνής Αερολιμένας Αθηνών Ελευθέριος Βενιζέλος
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Ο όμιλος LH GROUP αναζητά Store Manager για να στελεχώσει, το κατάστημα της VILEBREQUIN στον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών Ελευθέριος Βενιζέλος.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργείας του καταστήματος και τήρηση όλων των προβλεπόμενων διαδικασιών του ομιλου και του brand Vilebrequin.
  • Διασφάλιση άριστης εξυπηρέτησης και εξασφάλιση υψηλού επιπέδου ικανοποίησης πελατών, με στόχο την αύξηση των πωλήσεων, δημιουργία σχέσης εμπιστοσύνης με τους πελάτες.
  • Διαμόρφωση ημερήσιου/εβδομαδιαίου προγράμματος και συντονισμός των μελών της ομάδας στις εργασίες/ανάγκες του καταστήματος.
  • Ταμειακή διαχείριση (καλή γνώση σε λογιστικά προγράμματα ERP είναι χρήσιμη).
  • Παρακολούθηση, αξιολόγηση, εκπαίδευση και παρακίνηση της ομάδας του καταστήματος.
  • Visual merchandising, προσεγμένη παρουσίαση καταστήματος ανάλογα με την σαιζόν, τις πολιτικες του brand, και τις ανάγκες της εποχής.
  • Συντονισμός παραλαβών και οργάνωση αποθήκης.
  • Παρακίνηση της ομάδας με σκοπό την επίτευξη των οικονομικών στόχων του καταστήματος

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Τουλάχιστον 6 έτη προϋπηρεσία, εκ των οποίων τα 2 έτη σε θέση Υπεύθυνου καταστήματος Λιανικής. Επιπλέον, η εμπειρία σε πωλήσεις premium brands θα εκτιμηθεί.
  • Ταμειακή εμπειρία(logistics/cash management).
  • Οργανωτικές ικανότητες και προσοχή στην λεπτομέρεια.
  • Διοικητικές ικανότητες και ικανότητα διαχείρισης ομάδας.
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Ευχέρια στην χρήση Η/Υ (ΜS Office)
  • Ικανότητα να διατηρεί το θετικό εργασιακό περιβάλλον και την ομαδική παρακίνηση προς τους στόχους.
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, και παρακίνηση της ομάδας ώστε να δρα με βάση το ύφος και το ήθος του brand.
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και πελατειακές σχέσεις

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Σταθερή εργασία σε ευχάριστο περιβάλλον με ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Μηνιαίο Bonus επίτευξης στόχων

Στον όμιλο LH Group θα ενταχθείτε ως μέλος της εταιρείας μας, η οποία σέβεται τη διαφορετικότητα, προσφέροντας ίσες ευκαιρίες σε όλους, ανεξαρτήτως θρησκείας ηλικίας, εθνικότητας, φύλου ή κουλτούρας.

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια προς όλα τα βιογραφικά. Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψηφίους που τα βιογραφικά πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα και κριτήρια.

Σπάτα Λούτσας