Για εργοδότες
Περιφερειακός Διευθυντής

Καλώς ήρθατε στον κόσμο  TSAKIRIS MALLAS, έναν αναγνωρισμένο ηγέτη στο χώρο της κατασκευής και εμπορίας υποδημάτων.
Είμαστε πεπεισμένοι ότι η επιτυχία μας οφείλεται στην αφοσίωση και στην καινοτομία των ανθρώπων μας.  Εάν είστε έτοιμοι να ενταχθείτε σε μια εταιρεία που επενδύει στο μέλλον της μόδας και της υποδηματοποιίας, τότε σας καλωσορίζουμε να εξερευνήσετε την ευκαιρία που προσφέρει για την θέση:

Περιφερειακός Διευθυντής Καταστημάτων

Βασικές Αρμοδιότητες :

  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση των τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή εμπορικών στρατηγικών σύμφωνα με τους εταιρικούς στόχους
  • Εξασφάλιση της συμμόρφωσης με τους κανονισμούς και τις προδιαγραφές της εταιρείας σε όλο το δίκτυο των καταστημάτων
  • Ενεργή συμμετοχή στον σχεδιασμό της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας σε συνεργασία με τη Γενική Διεύθυνση
  • Συμμετοχή στη διαμόρφωση του στόχου πωλήσεων καθώς και την ευθύνη επίτευξής του
  • Εκπόνηση τακτικών ποσοτικών και ποιοτικών αναλύσεων και κατάθεση προτάσεων προς τη διοίκηση
  • Δημιουργία και επίβλεψη μιας δυναμικής ομάδας προσωπικού που μοιράζεται το πάθος για την εξυπηρέτηση πελατών
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση εκπαιδευτικών συστημάτων για συνεχή ανάπτυξη του προσωπικού των καταστημάτων
  • Διαχείριση και καθοδήγηση των διευθυντών καταστημάτων για την επίτευξη των στόχων
  • Διασφάλιση της ομαλής επικοινωνίας των καταστημάτων με όλα τα τμήματα της εταιρείας

Απαραίτητα προσόντα:
•    Σπουδές ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης θα εκτιμηθούν
•    Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση  θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
•    Άριστη γνώση H/Y και ειδικά MS Office, ERP (γνώση Entersoft θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
•    Άριστη γνώση Αγγλικών
•    Επιθυμητή γνώση Ιταλικών ή/και Τούρκικων
•    Άριστες επικοινωνιακές, διαπραγματευτικές & οργανωτικές δεξιότητες.

Παροχές:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνση Διοίκησης Επιχειρήσεων / Οικονομικά / Marketing ή άλλον σχετικό κλάδο.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη διοικητική θέση ιδανικά στον κλάδο της υποδηματοποιίας
  • Ευχέρεια ανάλυσης οικονομικών στοιχείων
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Καλή γνώση H/Y
  • Εξαιρετικές δεξιότητες στην επικοινωνία και τις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Ανάπτυξη πρωτοβουλιών και επίλυση προβλημάτων
  • Άριστη ικανότητα διαχείρισης χρόνου και ιεράρχησης προτεραιοτήτων

Παροχές

  • Ένα συνεπές και ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον που έχει ως βάση τον αλληλοσεβασμό μεταξύ των συνεργατών
  • Συνεχής εξέλιξη σ’ ένα χώρο που ολοένα εμφανίζει νέες ευκαιρίες, λόγω της ραγδαίας ανάπτυξης του Ομίλου

Αναζητούμε συνεχώς ικανούς και δημιουργικούς ανθρώπους!

Αν σας ενδιαφέρει η συνεργασία μαζί μας, με μεγάλη χαρά θα δεχτούμε την αίτησή σας

Αργυρούπολη
πριν 10 μέρες
Με μεγάλη εμπειρία