Για εργοδότες
SALES ADMINISTRATOR B2B ΠΩΛΗΣΕΩΝ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Αρμοδιότητες

  • Διεκπεραίωση παραγγελιών μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, τηλεφώνου ή fax.
  • Έλεγχος της ακρίβειας των δεδομένων σε παραγγελίες και τιμολόγια
  • Προετοιμασία παραγγελιών προς τιμολόγηση
  • Τιμολόγηση & δρομολόγηση παράδοσης παραγγελιών στους πελάτες
  • Επικοινωνία με τους πελάτες για ενημέρωση, για πληροφορίες που λείπουν ή/και για απαντήσεις σε ερωτήματα που μπορεί να έχουν
  • Επικοινωνία & συντονισμός με τα τμήματα μελετών, logistics και λογιστηρίου για να εξασφαλίζονται σωστές και έγκαιρες παραδόσεις
  • Διαρκής βελτίωση Εξυπηρέτησης πελατών
  • Τήρηση και ενημέρωση των αρχείων πωλήσεων και πελατών
  • Μετάδοση εσωτερικά σημαντικών σχολίων ανατροφοδότησης από τους πελάτες
  • Διαρκής ενημέρωση σχετικά με νέα προϊόντα και εφαρμογές
  • Έλεγχος παραπόνων/διαχείριση κρίσεων με πελάτες τήρηση σχετικών διαδικασιών και αρχείου ISO

Επιθυμητά προσόντα:

  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ ή αντίστοιχου ιδιωτικού εκπαιδευτικού ιδρύματος
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Sales Administrator ή Υπεύθυνος/η Υποστήριξης Πωλήσεων
  • Γνώση και πρακτική εμπειρία με λογισμικό CRM, ERP, Microsoft Office (ιδιαίτερα MS Excel) και Microsoft Outlook
  • Κατανόηση των δεικτών μέτρησης της απόδοσης πωλήσεων
  • Οργανωτικές δεξιότητες και δεξιότητες ταυτόχρονης εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικότητα και αυτοπαρακίνηση
  • Δυνατότητα εργασίας κάτω από προθεσμίες
  • Πιστοποίηση στο μάρκετινγκ, τις πωλήσεις ή σχετικό τομέα θα θεωρηθεί σαν επιπρόσθετο πλεονέκτημα
  • Δυνατότητα εργασίας στην περιοχή του Κορωπίου

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανάπτυξης
Κρωπία
πριν 2 μήνες