Ταμίες - Πωλητές Πωλήτριες για τα καταστήματα του Αεροδρομίου Κεφαλονιάς
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

ΘΕΣΗ: ΤΑΜΙΕΣ / ΠΩΛΗΤΕΣ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ

Η Εταιρεία

Η εταιρεία Καταστήματα Αφορολογήτων Ειδών A.E., θυγατρική του Ομίλου Avolta, η οποία δραστηριοποιείται από το 1979 στο λιανικό εμπόριο και διαθέτει 114 καταστήματα σε 50 σημεία (αεροδρόμια, λιμάνια, μεθοριακούς σταθμούς) σε όλη την Ελλάδα, στα πλαίσια περαιτέρω ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, ζητά να στελεχώσει τα καταστήματα του Αεροδρομίου Κεφαλονιάς με Ταμίες / Πωλητές.

Περιγραφή εργασίας

Είναι υπεύθυνος/η για την παροχή μιας ολοκληρωμένης εμπειρίας αγορών για τους πελάτες μας, με ολοκληρωμένη γνώση των προϊόντων και άριστη εξυπηρέτηση.

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες

  • Καλωσόρισμα και παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών εξυπηρέτησης στους πελάτες του καταστήματος.
  • Προϊοντική ενημέρωση πελατών.
  • Τακτοποίηση εμπορευμάτων, αναπλήρωση τους στα ράφια και συμμετοχή στην οργάνωση και τον καθαρισμό του καταστήματος.
  • Επίλυση παραπόνων πελατών, καθοδήγηση τους και παροχή σχετικών πληροφοριών.
  • Διεξαγωγή ταμειακών συναλλαγών με πελάτες.
  • Διασφάλιση της ακρίβειας των συναλλαγών και σωστή διαχείριση του ταμείου.
  • Συνεργασία και υποστήριξη των άλλων μελών της ομάδας με παραγωγικό και αποτελεσματικό τρόπο.
  • Εκτέλεση οποιωνδήποτε άλλων καθηκόντων ζητηθούν από τους ανώτερους για την ορθή λειτουργία του καταστήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας, επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με άμεση ανταπόκριση στην εκτέλεση καθηκόντων
  • Παθιασμένος για την εξυπηρέτηση των πελατών και την καθοδήγησή τους προς την καλύτερη εμπειρίας αγορών τους.
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
  • Διαθεσιμότητα εργασίας σε αργίες και κυλιόμενο πρόγραμμα με βάρδιες.

Προσφέρονται:

8ωρη απασχόληση/ Πενθήμερη Εργασία/ Μηνιαίο Bonus Παραγωγικότητας βάση επίτευξης στόχου/ Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης/ Συνεχής εκπαίδευση/ Εργασία σε διεθνές περιβάλλον/ Άριστες συνθήκες εργασίας.

Αργοστόλι
πριν 2 μήνες
Entry / Αρχάριος