Για εργοδότες
Κωδ:ΔΗΜΠΩΛ24
ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ

Η εταιρεία Γ.Π. Δημητριάδης ΑΕ η οποία δραστηριοποιείται στο εμπόριο βιομηχανικού εξοπλισμού από το 1965 , αναζητεί πωλητές Αττικής & επαρχίας, με ενθουσιασμό για στελέχωση του εμπορικού τμήματος.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση υπάρχοντος & νέου  πελατολογίου Β2Β
  • Προώθηση προϊόντων & υπηρεσιών στο πλαίσιο των εμπορικών στόχων της εταιρίας ανά περιοχή
  • Επίσκεψη των πελατών & παρουσίαση προϊόντων και υπηρεσιών
  • Εντοπισμός και ανάλυση των αναγκών των πελατών με βάση την πολύ καλή γνώση των διαθέσιμων προϊόντων & υπηρεσιών
  • Σύνταξη νέων προσφορών, αναφορών
  • Παρακολούθηση των συνθηκών & τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Εποπτεία υπολοίπων & διαχείριση στις εισπράξεις του πελατολογίου ευθύνης

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη στις πωλήσεις
  • Απόφοιτοι ΑΕΙ&ΤΕΙ  (θα εκτιμηθεί)
  • Χειρισμός MS Office & ERP & CRM
  • Γνώση Αγγλικών
  • Κάτοχος διπλώματος ΙΧ αυτοκινήτου
  • Δυνατότητα ταξιδιών & διανυκτερεύσεων

Ακτίνα δραστηριότητας Αττική και επαρχία

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Ικανότητα επικοινωνίας ,διαπραγμάτευσης & επίλυσης προβλημάτων
  • Προσήλωση σε στόχους , προασανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Οργανωτικότητα , ομαδικότητα , μεθοδικότητα & πνεύμα συνεργασίας

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό σύστημα αποδοχών που περιλαμβάνει σταθερές αποδοχές & προμήθεια ένατι πωλήσεων ,bonus επίτευξης στόχων τετραμήνου + έτους
  • Προοπτικές προσωπικής εξέλιξης μέσα σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση στη γκάμα των προϊόντων μας & τις τεχνικές πωλήσεων
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον

Πειραιάς
πριν 20 μέρες